Birštonas rašo džiazo istoriją

Birštonas rašo džiazo istoriją

Geros knygos yra džiazas. Džiazas – tai tam tikri dalykai, kurie gyvena žmogaus viduje, kai jis gali valdyti ne tik natas ar instrumentą, bet ir dvasią.

Vladimiras Tarasovas
***
Džiazo muzika jau seniai yra tapusi laisvės sinonimu.
Jonas Rimša
***
Studijavau dabartiniame Klaipėdos universitete. Prie estradinės muzikos katedros susikūręs orkestras grojo džiazines kompozicijas. Vesdamas jo koncertus, susibičiuliavau su Vytautu Grubliausku, Arvydu Jofe, Steponu Januška, Romu Malinausku. Tą laisvą jūros ir džiazo įkvėptą dvasią atsivežiau ir į Birštoną. Nenorėjau apsiriboti vien mėgėjiška veikla ir, bendraujant su muzikologu Liudu Šalteniu, gimė idėja Birštone rengti džiazo festivalį. Tik po gero dešimtmečio, jau laisvoje Lietuvoje, panašius festivalius pradėta rengti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.
Zigmas Vileikis
***
Kas antrus metus, kovo pabaigoje į Birštoną sulekia ne tik festivalio patriotai iš visos Lietuvos, bet ir pabirę po pasaulį birštoniečiai. Festivalis pavertė juos džiazo aistruoliais, išmokė suprasti ir vertinti šią muziką. Neatsitiktinai Birštono meno mokykloje išpopuliarėjo saksofono, būgnų, gitaros specialybės. Kurortas jau gali didžiuotis ir džiaze daug pasiekusiomis žemietėmis – vokalistėmis Laura Budreckyte ir Aušra Paliuše.
Asta Andrikonytė

Tarptautinis Birštono džiazo festivalis

Bibliografijos rodyklė
1980 – 2022

Paskutinį kartą redaguota: 2022-09-19