In memoriam Daktarui

In memoriam Daktarui

2015-ųjų gegužės 8 d. amžinybė pasišaukė Birštono savivaldybės garbės pilietį, kurorto daktarą, ilgametį  bibliotekos skaitytoją ir bičiulį Vytautą Jurgį Mešką.

Gražiausias metų laikas tarsi įrėmina šio garbaus žmogaus gyvenimą – šviesų ir prasmingą. Netrukus kurortologą būtume sveikinę 85-mečio proga. Nebespėjome.

Žemė dr. Vytautą Jurgį Mešką pasitinka pasipuošusi gražiausiom pavasario spalvom, svaiginanti žiedų kvapais ir skambanti į gimtinę sugrįžusių paukščių balsais. Gal tai jos padėka už jautrų, rūpestingą ir įdėmų daktaro žvilgsnį, metų metais glosčiusį Birštono medžius, gėlynus, Nemuno vingį, sutiktus žmones, už kurortologo tikėjimą, kad pasaulis vertas šviesaus žiūrėjimo į jį.

Mums lieka mokslininko, išmintingo žmogaus knygos. Jas prisiminsime ieškodami kurortologijos žinių, jas atsiversime pasiilgę pašnekesio su daktaru. O žydintis pavasaris kasmet primins šviesųjį Birštono žmogų dr. Vytautą Mešką – mylėjusį kurortą ir niekur iš jo neišėjusį – likusį ir Nemuno krantinėje, ir pušyne, ir naujam gyvenimui prikeltame sanatorijos pastate. Ir neperskaitytoje knygoje – mėgo daktaras knygas.

Vytautas Jurgis Meška (1930–2015)

Paskutinį kartą redaguota: 2024-05-22