„Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“

„Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“

Biblioteka dalyvauja Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės, Kauno apskrities, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešųjų bibliotekų, kūrybinės studijos BLACK BOOK (Norvegija) projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“, finansuojamo 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonės „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ lėšomis, veiklose.

Vasario 27 d. bibliotekoje vyks projekto atidarymo renginys.

Nuo kovo 1 d. Birštono vienkiemio padalinyje pradedamos teikti knygomato paslaugos – skaitytojai galės jiems patogiu laiku atsiimti užsisakytas knygas.

Kovo mėn. bus organizuojamos projekto edukacijos kartu su Birštono gimnazijos mokytojais ir mokiniais.

Įgyvendinant projektą „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ sukurta skaitymo skatinimo programėlė 10–15 metų vaikams ir paaugliams „Draugoteka“. Nemokama mobilioji programėlė skatins skaityti, padės geriau suprasti save, užmegzti kokybiškus bendravimo, socialinius ryšius – išmokys susirasti tikrų draugų. Ji pritaikyta „Android“ ir iOS operacinių sistemų mobiliesiems įrenginiams.

Projektas „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ siekia skatinti skaitymą, kuris ugdytų moksleivių įprotį skaityti, gilinti žinias, skaitymas padėtų kurti pozityvius santykius su aplinka, spręsti problemas, išlaisvintų kūrybinę saviraišką.

Biblioteka, dalyvaudama projekte, suinteresuota plėsti skaitytojų ratą, burti draugus, lankytojus, kviesti kitaip skaityti, kad tarp knygos skaitytojų atsirastų bendrystė, o skaitymas ne tik šviestų, bet ir suteiktų puikių emocinių išgyvenimų.

Daugiau informacijos apie projektą skelbiama Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos internetinėje svetainėje: čia apie „Draugoteką“:  čia

Bibliotekos renginiai

Paskutinį kartą redaguota: 2023-06-16

Edukacinis užsiėmimas „Žaidžiame Draugoteką“

Vasario 27 d. Birštono viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ atidarymo renginys, kuriame dalyvavo Birštono gimnazijos 8 klasės mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoju Kęstučiu Bunevičiumi. Edukaciniame užsiėmime „Žaidžiame Draugoteką“ renginio vedėjas Evaldas Ragelis gyvai, įtraukiai ir žaismingai pristatė virtualų žaidimą „Draugoteka“.

Nemokama mobilioji programėlė „Draugoteka“ 5-8 klasių mokiniams, sukurta projekto vykdytojos Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos kartu su partneriais Kauno, Klaipėdos I. Simonaitytės apskričių viešosiomis bibliotekomis ir kūrybinės studijos BLACK BOOK (Norvegija), skirta skatinti skaitymą, užmezgant ir kuriant socialinius ryšius. Žaidimo metu reikia susikurti savo profilio įvaizdį ir keliaujant nuo užduoties prie užduoties susirinkti kuo daugiau draugystę žyminčių širdelių, kurios yra raktas į kitą etapą. Patekusieji į dviejų aukštų biblioteką susipažins su vienu iš penkių „Draugotekos“ herojų (Saulė, Klaudija, Elijas, Jonas, Luna), atliks kūrybines užduotis: kurs pasakojimus, koliažus, mokysis dirbti komandomis. Virtualioje bibliotekoje bus galima užsisakyti norimą skaityti knygą arba ją galima išsirinkti užsukus į biblioteką – iš knygų lentynos „Draugoteka“. Knygas šiam projektui atrinko profesionalūs specialistai. Projekto pabaigoje kiekvienoje bibliotekoje bus išrinkti ir apdovanoti aktyviausi žaidėjai, daugiausia perskaitę knygų.

„Draugotekos“ penkiuose edukaciniuose užsiėmimuose: „Saulė ir netikėti atspindžiai knygose“, „Klaudija ir paguodos paieškos knygose“, „Elijus ir stebuklingi nuotykiai knygų puslapiuose“, „Jonas ir rūpesčių sprendimo būdai knygose“, „Luna ir nepaprastos knygų herojų savybės“, laukia smagios užduotys, nauji draugai, neskaitytos istorijos ir visokie netikėtumai. Jie vyks Birštono viešojoje bibliotekoje, dalyvaujančioje projekto veiklose.

Naujas, inovatyvus skaitymo skatinimo žaidimas pritaikytas „Android“ ir iOS operacinių sistemų mobiliesiems įrenginiams. Programėlę galima atsisiųsti Google Play, App Story.  

Projektas finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonės „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ lėšomis.

Tęstiniai Draugotekos užsiėmimai skatina skaityti

Birštono viešojoje bibliotekoje vyksta projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“, kuriame dalyvauja biblioteka,  edukaciniai užsiėmimai „Žaidžiame Draugoteką“. Birštono gimnazijos mokiniai supažindinami su nemokama mobiliąja programėle Draugoteka, skirta skatinti skaitymą, užmezgant ir kuriant socialinius ryšius.

Edukaciniuose užsiėmimuose: „Saulė ir netikėti atspindžiai knygose“, „Klaudija ir paguodos paieškos knygose“, „Elijus ir stebuklingi nuotykiai knygų puslapiuose“, „Jonas ir rūpesčių sprendimo būdai knygose“, „Luna ir nepaprastos knygų herojų savybės“, dalyviai mokosi atlikti smagias užduotis, susirasti naujų draugų, perskaityti įvairias istorijas, jų laukia visokie netikėtumai.

Naujas, inovatyvus skaitymo skatinimo žaidimas pritaikytas „Android“ ir iOS operacinių sistemų mobiliesiems įrenginiams. Programėlę galima atsisiųsti Google Play, App Story. 

Projektą vykdo Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kartu su partneriais Kauno, Klaipėdos I. Simonaitytės apskričių viešosiomis bibliotekomis ir kūrybine studija BLACK BOOK (Norvegija).

Projektas finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonės „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ lėšomis

„Draugoteka“ kviečia į biblioteką

Projektas „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“, kurį organizavo  Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės ir Kauno apskrities viešosios bibliotekos, suteikė naujų žinių ir įdomios patirties.

Bendradarbiaudami su Birštono gimnazija, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojais: Kęstučiu Bunevičiumi, Vytaute Kurtoviene, Iveta Montvydiene, Daina Vyšniauskiene, kvietėme moksleivius dalyvauti „Draugotekos“ edukacijose.

Edukacijų metu 5 iki 8 klasių moksleiviai susipažino su inovatyvia mobiliaja programėle „Draugoteka“, jos personažais: Jonu, Klaudija, Elijumi, Saule, Luna, kurių kiekvienas kvietė atrasti knygų skaitymo džiaugsmą, geriau pažinti save ir kitus, rasti atsakymus į rūpimus klausimus.

Įvyko net 48 edukacijos. Jose dalyvavo 348 moksleiviai. Edukacijas įdomiai, išradingai vedė vyr. bibliotekininkė Ingrida Vaitkevičienė.

Edukacijos baigėsi, bet knygos laukia jūsų bibliotekoje.

Nemokamą programėlę galima parsisiųsti:

„Android“ sistemos įrenginiams

„Apple“ sistemos įrenginiams

Plačiau: Nauja mobilioji programėlė „Draugoteka“

Projektas finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonės „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ lėšomis.
Galerija