Projekto „Prisijungusi Lietuva“ mokymai

Projekto „Prisijungusi Lietuva“ mokymai

Kviečiame dalyvauti projekte „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ - dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose bibliotekoje.

Plačiau apie mokymų programas:  https://www.prisijungusi.lt/mokymai/

Plačiau apie numatomus renginius: https://www.prisijungusi.lt/renginiai/

Kviečiame mokytis!

 „Prisijungusi Lietuva“ mokymai

Apie skaitmeninio raštingumo mokymus mūsų  bibliotekoje:

Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-06

Tęsiami skaitmeninio raštingumo mokymai

Vykdant projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė",  tęsiami šių metų pavasarį prasidėję skaitmeninio raštingumo mokymai.

Spalio 22-ąją Birštono viešojoje bibliotekoje dar viena grupė baigė informacinių technologijų žinių gilinimo programą „Bendrauk ir dalykis turiniu internete: skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis". Mokymų dalyviai pasikartojo saugaus elgesio internete taisykles, susipažino su skaitmeninių nuotraukų redagavimo, koliažo ir animacijų kūrimo galimybėmis, pasitikrino, ar saugiai naudojasi, bendrauja socialiniame tinkle Facebook.

Spalio 16-ąją, pirmojo pogrupio mokymų dalyvius pasveikino ir pažymėjimus įteikė bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė. Ji pasidžiaugė dalyvių noru mokytis naujų dalykų, gilinti turimas žinias, o šie atsakė gražiausiais linkėjimais direktorei Boso dienos proga.

Į nemokamus mokymus kviečiame registruotis internetu arba Birštono viešojoje bibliotekoje, Paslaugų ir išteklių skyriuje bei telefonu (0 319) 65615.

Birštono žmonės vasarą pasitinka pagilinę skaitmeninio raštingumo žinias

Birštono viešojoje bibliotekoje balandį prasidėjusių skaitmeninio raštingumo mokymų dalyviai baigė antrąją informacinių technologijų žinių gilinimo programą „Bendrauk ir dalykis turiniu internete: skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis" ir juokavo, jog vasarai pasiruošė tinkamai: ne tik fotografuos, bet ir žinos, kaip susitvarkyti nuotraukas.

Šioje, ir pirmojoje, pažengusiesiems skirtoje programoje „Bendradarbiavimas Tau. Bendrauk ir dalykis turiniu internete: efektyvus laiko planavimas ir bendravimas" žmonės mokėsi, kaip saugiai ir atsakingai bendrauti ir bendradarbiauti e. paštu, kaip dokumentus laikyti internete, juos bendrinti su kitais žmonėmis, kaip planuoti laiką pasitelkiant e. kalendorius, susipažino su skaitmeninių nuotraukų redagavimo, koliažo ir animacijų kūrimo galimybėmis, pasitikrino, ar saugiai bendrauja Facebook socialiniame tinkle.

18 val. skaitmeninio raštingumo mokymai pradedantiesiems „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok" bei žinių gilinimas pagal penkias 6 val. programas Birštono viešojoje bibliotekoje organizuojamas, vykdant projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė", Jis tęsis iki 2021-ųjų kovo mėnesio.

Į nemokamus mokymus kviečiame registruotis internetu arba Birštono viešojoje bibliotekoje, Paslaugų ir išteklių skyriuje bei telefonu (0 319) 65615.

Dalijamės savo žiniomis ir kviečiame mokytis drauge!

Bibliotekoje – skaitmeninio raštingumo mokymai

Balandžio 15–23 dienomis, Birštono viešojoje bibliotekoje, kaip ir daugumoje kitų šalies bibliotekų, vyko Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamo, 2018 m. prasidėjusio projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė"  mokymai.

Pirmojoje grupėje pagal pradedantiesiems skirtą programą „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok" mokėsi 9 žmonės. Jie supažindinti su darbo skaitmeniniais įrenginiais pagrindais, teksto rengimo, paieškos internete pradmenimis, elektroninėmis paslaugomis bei savarankiško mokymosi galimybėmis. Visi atsakė į mokymų vertinimo anketą, išlaikė testą, gavo pažymėjimus ir ne vienas iš jų yra pasiryžęs gilinti žinias pagal pažengusiųjų programas.

Mokymai naudos davė ne tik jų dalyviams, bet ir organizatoriams – paaiškėjo, ko trūksta, kad ateityje skaitmeninio raštingumo mokymams būtų sudarytos patogesnės sąlygas, o informacinėmis technologijomis besidomintys žmonės džiaugėsi, jog ir mokymams pasibaigus, bibliotekoje jie gali nuolatos konsultuotis, o prireikus yra mokomi individualiai.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė" tęsis iki 2021-ųjų kovo mėnesio. Į nemokamus mokymus pagal pradedančiųjų ir pažengusiųjų programas kviečiame registruotis internetu arba Birštono viešojoje bibliotekoje, Paslaugų ir išteklių skyriuje bei telefonu (0 319) 65615.

Mokomės patys ir savo bendruomenės narius raginame: mokykimės drauge!

Galerija