Naujienos

Birštono viešoji biblioteka nuo birželio 1 dienos teikia visas paslaugas

2020 06 01

Centrinėje bibliotekoje ir padaliniuose lankytojams teikiamos visos paslaugos, laikantis Vyriausybės bei Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais nustatytų būtinųjų visuomenės sveikatos, saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygų.

Ką reikia žinoti? 

Lankytojai aptarnaujami įprastu bibliotekos darbo metu, išskyrus pertraukas patalpų vėdinimui ir dezinfekavimui. Pirmadieniais – penktadieniais: 14.00 – 14.30., 17.00 – 17.30 val., šeštadieniais:  12.00 – 12.30, 15.00 – 15.30 val.  Šių pertraukų metu lankytojai neaptarnaujami. 

Į biblioteką galima įeiti ir būti viduje tik dėvint veido kaukes ir ne didesnėmis nei penkių asmenų grupėmis, išskyrus šeimas .

Viduje nusiimti kaukę griežtai draudžiama. Skaitykloje, skaitant periodinius leidinius, renkantis knygas atvirajame fonde ir naudojantis bibliotekos kompiuteriais būtina dezinfekuoti rankas ir mūvėti vienkartines pirštines.  

Į biblioteką neįleidžiami lankytojai, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas).

Lankytojų prašome laikytis 2 m. atstumo, čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo taisyklių.

Kopijuojami ir skenuojami tik bibliotekos dokumentai, lankytojų atsinešti dokumentai (knygos, žurnalai ir kt.), laikantis saugumo reikalavimų, nebus kopijuojami ir skenuojami.

Naudojimosi paskolintomis knygomis terminas gali būti pratęsiamas ir nuotoliniu būdu: internetu, el. paštu arba telefonu.

Grąžintos knygos karantinuojamos atskiroje patalpoje 72 valandas. Karantinuojamų knygų skolintis negalima.

Vėluojantiems grąžinti knygas delspinigiai neskaičiuojami.

Vyresni nei 70 m. amžiaus bei neįgalieji savivaldybės gyventojai gali pasinaudoti knygnešystės paslauga, kai rezervuoti ir/ar užsakyti leidiniai pristatomi į namus. Paslauga teikiama vadovaujantis 2020 m. vasario 18 d. direktoriaus įsakymu V-16 patvirtintu Birštono viešosios bibliotekos knygnešystės paslaugos teikimo tvarkos aprašu.

Perskaitytos knygos grąžinamos tik į knygų gražinimo dėžę prie bibliotekos.

Kviečiame naudotis nuotolinėmis paslaugomis:

Paslaugų teikimas keisis, atsižvelgiant į LR Vyriausybės, LR Sveikatos apsaugos, Kultūros ministrų nutarimus. Sekite informaciją, kuri skelbiama bibliotekos interneto svetainėje www.birstonasvb.lt ir bibliotekos profilyje socialiniame tinkle facebook.

Džiaugiamės galėdami atnaujinti visas paslauigas. Linkime neprarasti budrumo ir laikytis visų karantino reikalavimų. Savo skaitytojų pasiilgome ir tikimės sklandaus darbo.

Birštono viešosios bibliotekos informacija