Naujienos

Birštono viešoji biblioteka nuo gegužės 18 dienos teiks daugiau paslaugų

2020 05 21

Nuo gegužės 18 dienos lankytojus vėl priimanti Birštono viešoji biblioteka užtikrina, kad būtų laikomasi Vyriausybės nustatytų saugumo ir viešų patalpų dezinfekcijos reikalavimų. Šiame etape biblioteka teiks tik dalį įprastų fizinių paslaugų arba dėl saugumo jas teiks su apribojimais. Dėkojame bibliotekos lankytojams už supratingumą ir atsakingumą. 

Ką reikia žinoti? 

LANKYTOJAI APTARNAUJAMI
 Pirmadieniais – ketvirtadieniais 11 – 18.30 val., penktadieniais 15 – 18.30 val.

13.00 – 13.15 val., 15.00 – 15.15 val., 17.00 – 17.15 val. – patalpų vėdinimas, dezinfekavimas.
Šių pertraukų metu lankytojai neaptarnaujami. 

Į biblioteką galima įeiti ir būti viduje tik dėvint veido kaukes. Viduje nusiimti kaukę griežtai draudžiama.

Į biblioteką neįleidžiami lankytojai, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas).

Lankytojų prašome laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo taisyklių, dezinfekuoti rankas. 

Bibliotekos paslaugos

  • Bus galima naudotis bibliotekos kompiuteriu ir interneto ryšiu (ne ilgiau kaip 1 val. ir būtina  mūvėti pirštines, kuriomis aprūpins biblioteka). Rekomenduojame iš anksto rezervuoti laiką tel. 8-319 65 615. Taip pat galima naudotis belaidžiu interneto ryšiu atsinešus savo kompiuterį ar kitą mobilų įrenginį. 
  • Teikiama spausdinimo paslauga. Kopijuojami ir skenuojami tik bibliotekos dokumentai, lankytojų atsinešti dokumentai (knygos, žurnalai ir kt.), laikantis saugumo reikalavimų, nebus kopijuojami ir skenuojami.
  • Neleidžiama naudotis periodikos  leidinių skaitykla ir atviruoju leidinių fondu  (knygų  iš lentynų patiems rinktis negalima).
  • Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyrius teikia tik knygų išdavimo bekontakčiu būdu paslaugą.

Leidinių (knygų ir žurnalų) išdavimas 

Prašome knygas rezervuoti ir užsakyti iš anksto Suaugusiųjų skaitytojų aptarnavimo skyriuje el. p. suaugusiu@birstonasvb.lt  arba tel. 8-319 65 615, Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriuje el. p.  vaiku@birstonasvb.lt  arba tel.  8-319 56 780 bei bibliotekos elektroniniame kataloge: https://birsvb.libis.lt/index.jsp.

Ši paslauga teikiama tik registruotiems bibliotekos lankytojams. Nauji vartotojai registruojami ir skaitytojo pažymėjimas išduodamas, vadovaujantis Naudojimosi Birštono viešąja biblioteka taisyklėmis, patvirtintomis bibliotekos direktoriaus 2018 m. gruodžio 12 d. įsakymu Nr. V- 82, ir laikantis minimalaus tiesioginio kontakto bei dezinfekuojant visas panaudotas priemones po kiekvieno vartotojo. Naujų vartotojų registracija taip pat vykdoma el. būdu, naudojantis www.ibiblioteka.lt sistema.

Naudojimosi paskolintomis knygomis terminas gali būti pratęsiamas ir nuotoliniu būdu: internetu, el. paštu arba telefonu.

Grąžintos knygos karantinuojamos atskiroje patalpoje 72 valandas. Karantinuojamų knygų skolintis negalima.

Vėluojantiems grąžinti knygas delspinigiai neskaičiuojami.

Užsakytos knygos yra sudedamos į plastikines pakuotes.

Rizikos grupės žmonėms, t. y. vyresniems nei 60-ies metų ir sergantiems lėtinėmis ligomis, nurodytomis, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V-483 „Dėl Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo patvirtinimo“, taip pat neįgaliesiems skaitytojams užsakytų leidinių paketai pristatomi į namus bekontakčiu būdu penktadieniais nuo 11 iki 15 val. Paketai paliekami prie durų ar ant suolelių. Apie pristatymą pranešama telefonu. Knygos į namus pristatomos tik Birštono savivaldybės gyventojams.

Perskaitytos knygos grąžinamos tik į knygų gražinimo dėžę prie bibliotekos.

Kviečiame naudotis nuotolinėmis paslaugomis:

Primename, kad iš bet kurio mobiliojo įrenginio, turint interneto ryšį, galima naudotis atrinktais elektroniniais šaltiniais: https://www.birstonasvb.lt/Naujiena/ka-skaityti-kai-bibliotekos-durys-uzvertos/

Daugiau informacijos apie bibliotekos teikiamas nuotolines paslaugas rasite interneto svetainėje www.birstonasvb.lt

Į klausimus dėl lankytojų aptarnavimo tvarkos atsakysime tel. 8-319 65 615.

Paslaugų teikimas keisis, atsižvelgiant į LR Vyriausybės, LR Sveikatos apsaugos, Kultūros ministrų nutarimus. Sekite informaciją, kuri skelbiama bibliotekos interneto svetainėje www.birstonasvb.lt ir bibliotekos profilyje socialiniame tinkle facebook.

Džiaugiamės galėdami (kad ir rezervuotai) atverti bibliotekos duris lankytojams. Linkime neprarasti budrumo ir laikytis visų karantino reikalavimų. Savo skaitytojų pasiilgome ir tikimės sklandaus darbo.

Birštono viešosios bibliotekos informacija