Naujienos

Birštono viešojoje bibliotekoje – Audriaus V. Plioplio „Atminties gijos“

2020 10 02

Spalio mėnesį Birštono viešojoje bibliotekoje eksponuojama Lietuvos medicinos bibliotekos kuruojama neurologo, menininko Audriaus V. Plioplio kilnojama paroda Atminties gijos“.

A. Plioplys gimė ir užaugo Kanadoje, Toronte, vėliau persikėlė į JAV. Baigęs medicinos studijas Čikagoje, dirbo ligoninėse, specializavosi vaikų neurologijoje, tyrinėjo mirtingumo atvejus, buvo kelių svarbių išradimų autorius. 1976–1979 m. studijavo dailę, kiek vėliau nusprendė intensyviai užsiimti kūrybine veikla. Jau daugiau nei 40 metų savo veiklose derina šias dvi sritis – meną ir mediciną. Nors medicinos praktika nebeužsiima, neurologija yra palikusi gilų pėdsaką jo gyvenime ir kūryboje. Menininkas savo idėjas atskleidžia konceptualiojo meno priemonėmis, naudodamas įvairią techniką: instaliacijas, tapybą, fotografiją, encefalogramas, tekstinius elementus. Pasitelkęs neuronų ir kitų neurobiologinių elementų vaizdinius, metaforiškai perteikia atminties, žmogaus sąmonės bei mąstymo procesus. Jis yra surengęs daugiau nei 50 individualių parodų, dalyvavęs daugiau nei 100 grupinių ekspozicijų.

Plačiau apie A. Plioplį ir parodą „Atminties gijos“ – Lietuvos medicinos bibliotekos interneto svetainėje::Audriaus V. Plioplio paroda „Atminties gijos“ tęsia savo kelionę.

Neabejojame, jog „Atminties gijų“ autorius, gydytojas neurologas, džiaugiasi, kad jo paroda atkeliavo į kūno ir dvasios sveikata besirūpinančio Birštono kurorto viešąją biblioteką. Kviečiame apsilankyti!

Apie parodos atidarymą: