Naujienos

KVIEČIAME DALYVAUTI AKCIJOJE „LIETUVA SKAITO!"

2020 05 04

Jau šeštąkart Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) šūkiu „Atrask klasikus!" kviečia dalyvauti akcijoje „Lietuva skaito!", skirtoje gegužės 7-ajai – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai.

Šiemet „Lietuva skaito!“ kvies neįprastai. Dvi savaites nuo balandžio 23 d., Pasaulinės knygos dienos, iki gegužės 7 d., Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos, portale lietuvaskaito.lt LLA dalinsis įdomiais faktais apie lietuvių literatūros klasikus, jų kūrinių sąrašais, ištraukomis ir skaitytojų išmone, idėjomis bei įskaitomais tekstais.

Kokie būtų šie rašytojai, jeigu gyventų šiandien, jeigu vieni su kitais bendrautų facebooke arba instagrame? Nežinome, tačiau galime įsivaizduoti, tad kviečiame šias dvi savaites kasdien užsukti į lietuvaskaito.lt bei fb puslapį.

Prie akcijos prisijungti gali visi norintys net keliais būdais:

  • Nusifilmuokite prie jūsų mieste esančio klasiko paminklo, muziejaus ar memorialinės lentos skaitant (o gal suvaidinant ar sudainuojant) jos ar jo kūrinio ištrauką (žinoma, nepažeidžiant karantino taisyklių).

  • Sukurkite kitokį plakatą klasikams: juk jie buvo įdomūs, turintys humoro jausmą, kovingi, nepaprasti, talentingi, todėl juos atsimename ir šiandien.

  • Atsiųskite video ir plakatą mums ir mes jais dalysimės savo svetainėje. Medžiagas siųskite adresu info@lla.lt. O jeigu turite kitokių idėjų, kaip prisijungti prie akcijos ir gegužės 7-ąją garsiai sušukti „Lietuva skaito!“, lauksime jūsų idėjų!

Išradingumas neliks neįvertintas: penki atsitiktinės atrankos būdu atrinkti skaitytojų įrašai ir penki plakatai bus apdovanoti akcijos „Lietuva skaito!“ prizais. Gegužės 7-ąją (ir ne tik) atrask klasikus!

Birštoną puošia skaityti kviečiantys Balio Sruogos, Martyno Mažvydo, Kristijono Donelaičio, Juozo Tumo-Vaižganto ir Jono Basanavičiaus paminklai.

Prisidėkime prie šios gražios iniciatyvos - BIRŠTONUOKIMĖS skaitydami šių puikių lietuvių literatūros klasikų kūrybą!

Daugiau informacijos apie akciją rasite čia.


Akciją organizuoja Lietuvos leidėjų asociacija, akcijos draugai ir rėmėjai: Vaikų žemė, rašytojas Tomas Dirgėla, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos bibliotekininkų draugija, „Vyturio“ biblioteka, Lietuvos spaustuvininkų asociacija.