Naujienos

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ 2023

2023 09 14

22-ąjį kartą vykstanti Europos judumo savaitė yra tarptautinė iniciatyva, didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija, kuri skatina rinktis aplinkai draugiškas transporto priemones, daugiau vaikščioti pėsčiomis. Šių metų iniciatyvos tema „Taupykime energijos išteklius“. Taikant energijos taupymo praktiką darnaus judumo srityje prisidedama prie tikslo – iki 2050 m. Europai tapti klimatui neutraliu žemynu bei sušvelninti klimato kaitos poveikį ir apsaugoti mūsų planetos ateitį.
Judumo savaitės renginiai vyks visoje Lietuvoje, o pasibaigs rugsėjo 22 d. tarptautine „Diena be automobilio“, kurios metu visoje Europoje žmonėms siūloma keliauti ne asmeniniais automobiliais, o kitomis transporto priemonėmis. Ji kilo iš vienos dienos akcijos „Mieste – be savo automobilio“, pirmą kartą paskelbtos 1998 m. Prancūzijoje. Tūkstančiai miestų Europoje ir už jos ribų uždaro savo gatves transporto priemonių eismui ir atveria jas pėstiesiems.
2023 m. judumo savaitėje dalyvauti ruošiasi per 2000 miestų Europoje ir kituose žemynuose.
Prisijunkime ir mes, judėkime, praplėskime žinias apie energijos taupymą.
• Bibliotekos I-ojo aukšto vitrinoje eksponuojama knygų paroda „JUDĖTI – SVEIKA!“. Kviečiame pasižiūrėti ir išsirinkti norimą knygą apie: judėjimo svarbą, bėgimo naudą ir techniką, takoskyrą tarp žmogaus ir gamtos, aplinkosaugą, Žemės ateities istoriją, pasivaikščiojimus po Romą ir, apskritai, kaip žodžiai „eiti“, „vaikščioti“ ir pan. mus veikia – mūsų kūrybiškumą, gerą savijautą.
SIŪLOME pasiskolinti šiaurietiško ėjimo lazdas bibliotekos II-ajame aukšte ir smagiai pasivaikščioti su jomis nuostabioje Birštono gamtoje. Išsamiau bibliotekos svetainėje https://www.birstonasvb.lt/siaurietiskas-ejimas/ 
Informacija apie judumo savaitės renginius Lietuvoje https://judumas.lt/ ir https://www.facebook.com/susisiekimo.ministerija          
Išsamiau apie Europos judumo savaitę internetiniame puslapyje https:/mobilityweek.eu/home/