Naujienos

„Išnykstančioje sienoje“ – knygų išmintis

2020 09 24

Birštono viešojoje bibliotekoje atidaryta  literatūros paroda „Sena knyga visada yra guodžianti“ (Hermanas Hesė). Ji parengta dalyvaujant Goethe‘s instituto projekte „Išnykstanti siena“ ir kviečiant prisiminti vokiečių autorių knygas, kurios pasauliui padovanojo įkvepiančias mintis. Tokias, kaip: „Tikėjimas tiesa prasideda suabejojus visomis lig tol tikėtomis tiesiomis“ (F. Nyčė „Štai taip Zaratustra kalbėjo“), „Švietimas yra žmogaus išvadavimas iš nesavarankiškumo, dėl kurio žmogus pats kaltas“  (I. Kantas „Apie pedagogiką“) ir daugybę kitų.

Džiaugiamės, kad vokiečių literatūra yra mėgiama ir neabejojame, jog išmintingų citatų skaitytojai randa kiekvienoje knygoje. Tikimės, kad sudomins ir parodoje eksponuojami posakiai.

Rugsėjo 25-ąją rekomenduojame apsilankyti Goethe's instituto Vilniuje pristatomoje interaktyvioje instaliacijoje Išnykstanti siena“, kurioje – daugiau nei šimtas įdomiausių citatų iš įvairių Europos autorių literatūros kūrinių, žymių asmenybių pasisakymų, kino filmų, išgraviruotų ant 6000 medinių kaladėlių. Labiausiai patikusias citatas galėsite pasiimti namo.

Kviečiame skaityti vokiečių autorius – teisus didysis Johanas Volfgangas fon Gėtė: „Gabenk geras knygas į namus, nes jų jėga lemtingai veikia vaikus ir vaikų vaikus“.