Naujienos

Ką skaityti, kai bibliotekos durys užvertos?

2020 03 25

Negalėdama priimti lankytojų biblioteka dirba nuotoliniu būdu. Patariame, kaip išsiversti, ką ir kaip galima skaityti, kai nėra galimybės pasiskolinti knygų.

Naudokimės elektroniniais šaltiniais!

Bibliotekos prenumeruojamų periodinių leidinių internetinės versijos

Bibliotekos prenumeruojamos duomenų bazės

Interaktyvi biblioteka www.ibiblioteka.lt

Portale daugiau kaip 2 000 lietuvių autorių ir į lietuvių kalbą išverstų elektroninių knygų. Turintiems LIBIS skaitytojo pažymėjimą, papildomai užsiregistruoti nereikia – norint naudotis visomis portalo paslaugomis tereikia prie jo prisijungti. Jeigu neturite LIBIS skaitytojo pažymėjimo, galite užsiregistruoti portale www.ibiblioteka.lt dviem būdais: arba tik registruotis portale, arba užsisakyti skaitytojo bilietą ir kartu užsiregistruoti. Visos portalo paslaugos pritaikytos ir mobiliesiems įrenginiams. El. knygoms skaityti yra būtinas interneto ryšys.

Pasiskolintas el. knygas galima skaityti 14 kalendorinių dienų bet kur, kur jums patogu. Dėl galimo didelio susidomėjimo www.ibiblioteka.lt platforma, siūlome vienu metu skaityti vieną knygą, o ją perskaičius virtualiai grąžinti. El. knygų sąrašą rasite čia.

Skaitmeninis kultūros paveldo lobynas www.epaveldas.lt

Portale – tūkstančiai meno kūrinių, knygų, laikraščių, rankraščių tekstų, žemėlapių, garso įrašų.

Siūlome susipažinti ir su mūsų bibliotekos surinktomis, internete skelbiamomis kraštotyros žiniomis.

Elektroninis knygynas Knygos.lt

Elektroninis knygynas www.knygos.lt siūlo ir nemokamų el. knygų. Čia yra ir programinės literatūros – Šatrijos Raganos „Sename dvare“, Vaižganto „Dėdės ir dėdienės“, K. Donelaičio „Metai“ ir kt.|

VU bibliotekos skaitmeninių kolekcijų platformą

Svetainėje suteikiama prieiga prie beveik 8 tūkstančių skaitmeninių objektų. Naršyti ir ieškoti dokumentų galima iš retų spaudinių, rankraščių, grafikos ar fotografijos rinkinių – pagrindinių čia esančių kolekcijų, skirtų studijoms, moksliniams tyrimams ir kultūriniam lavinimui. Besidomintys kultūros paveldo išsaugojimo veiklomis Lietuvoje ir pasaulyje čia taip pat ras informaciją apie nacionalines ir tarptautines skaitmeninimo iniciatyvas bei projektus.

Skaitmeninių dokumentų kolekcijų platforma atveria pačias vertingiausias VU bibliotekoje saugomas kolekcijas. Tarp jų – senosios lietuvių raštijos dokumentai, inkunabulai, – pirmosios iki XV a. spausdintos knygos, – ypatingos vertės senųjų atlasų ir žemėlapių rinkiniai.


Apple books

Naudojantys Apple įrenginius (iPhone, iPad, Macbook kompiuterius) elektronines knygas gali parsisiųsti iš ibooks store. Dalis Apple pasiūlos – nemokamos elektroninės knygos.

Google Play books

Turintiems Išmaniuosius įrenginius su Android operacine sistema Google Play books siūlo ir nemokamų elektroninių knygų. Jų sąrašą rasite čia.

„Vakaras su knyga“ 

Knygas galima ne tik skaityti - siūlome klausytis. LRT  mediatekoje – radijo laidų „Vakaras su knyga“ įrašai. Juose – puikios aktorių skaitomos lietuvių ir kitų tautų autorių knygos.

LRT rekomenduojamų radijo įrašų 20-ukas

78 lietuviškos audio knygos nemokamai

Net 78 mokyklos laikų knygos yra nemokamai ir teisėtai prieinamos audioknygų pavidalu!

Šios knygos buvo įgarsintos Ugdymo Plėtotės Centrui vykdant ES lėšomis remiamą projektą „Pagrindinio ugdymo pirmojo koncentro (5–8 kl.) mokinių esminių kompetencijų ugdymas“.

Audioknygos.lt kviečia klausytis.

Mariaus Jovaišos el. knyga nemokamai
 „Aistra gyventi sveikai“

Projekto „Prisijungusi Lietuva“ mokomoji medžiaga

Siūlome naudotis projekto „Prisijungusi Lietuva“ mokomąja medžiaga ir savarankiškai tobulinti informacinių technologijų įgūdžius..

Jei naudojantis virtualiomis biblioteklos paslaugomis reikia pagalbos, jei neturite prenumeruojamų duomenų bazių nuotolinės prieigos duomenų, rašykite el. paštu: genovaite.maciute@birstonasvb.lt


Portalo „15min.lt" rubrikos „Ne vienas namuose“ garsinės knygos