Naujienos

Kviečiame į ARKADIJAUS VINOKURO knygos „Taksi Kristaus išpažintis“ pristatymą ir kūrybos vakarą

2023 11 15

Lapkričio 20–24 d. Lietuvoje vyksta suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi tinklai“, kviečianti susitelkti besimokančias bendruomenes bendrai veiklai. Birštono viešoji biblioteka ta proga organizuoja unikalų susitikimą su nepaprastai įdomiu žmogumi, charizmatiška asmenybe.

Lapkričio 21 d (antradienį) 17 val. vyks Arkadijaus Vinokuro, aktoriaus, rašytojo, žurnalisto, bardo kūrybos vakaras – pašnekesiai, skaitymai ir muzika su spalvinga, gilią ir įvairiapusę patirtį turinčia asmenybe.

A. Vinokuras išleidęs ne vieną knygą suaugusiems ir vaikams, ieškodamas įvairių turinio perteikimo formatų: tradicinių ir inovatyvių. Skaitytojų dėmesį gali patraukti autobiografinė fantasmagorinė knyga „Taksi Kristaus išpažintis“, intriguojanti knyga „Eroto glėbyje“, kurioje sudėtos 44 istorijos iš vedybinio gyvenimo, „Mes nežudėme“ vystomas pokalbis su 35 žydų žudikų vaikais ir anūkais, o „Tadas ir Misteris Arkadas: mano Lietuva“ – pirmoji Lietuvoje išleista knyga  apie Lietuvos istoriją eilėmis ir komiksais vaikams iki ketvirtos klasės. Rašytojas kuria ir atlieka savo kūrybos dainas.

Gyvenimo kelias A. Vinokuro iš Kauno vingiavo į Švediją, iš Švedijos – į Lietuvą. Nuveikta be galo daug darbų, kažin, ar būtų įmanoma visus išvardinti: kūrybinė ir pedagoginė veikla teatro srityje Skandinavijoje, ES, kitur; spektaklių pastatymai su vaikais, vaikams, suaugusiems 1976–1995 m.; vaidinimai teatruose, televizijose, gastrolės įvairiuose Europos miestuose ir teatruose ir t. t. Daugybe apdovanojimų įvertinta jo kūryba ir veikla: Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“, buvo nominuotas kandidatu „Metų tolerancijos žmogus 2006“ titului, įteiktas diplomas už „Prasmingą veiklą šviečiant jaunimą, skleidžiant tolerancijos ir pakantumo vertybes“ ir kt.

Maloniai kviečiame visus į unikalų kūrybos vakarą su A. Vinokuru. Tai puiki proga pasiklausyti, pasibūti, pasišnekėti, sužinoti, pasisemti begalinio optimizmo, ištvermės, gyvybingumo, žinių ir išminties.