Birštonas 2022-ųjų spaudoje

Birštonas 2022-ųjų spaudoje

(Bibliografinis sąrašas)
Paskutinį kartą redaguota: 2022-06-22

Spaudoje

Laivyba atgyja / LR. – Iliustr. // Lietuvos rytas. – ISSN 1392-2351. – 2022, birž. 14, p. 7.
Apie tai, kad pernai Birštone įrengta pirmoji didelių keleivinių laivų prieplauka, o šiemet jos atidarymas jau įvyko ir Prienuose. Čia prisišvartavo 150 vietų keleivinis laivas „Algirdas“. Jis keleivius maršrutu Birštonas-Prienai-Birštonas plukdys kiekvieną penktadienio, šeštadienio ir sekmadienio vakarą. Nuo 2014 m. „Algirdas“ plukdo keleivius maršrutu Kaunas-Birštonas-Kaunas. Šįmet planuojama vien Birštone perplukdyti apie 30 tūkst. žmonių, bet trečdalis turėtų nukeliauti iki Prienų ir susipažinti su atgimstančiu istoriniu miestu. Straipsnyje pateikti bendrovės „Birštono kruizas“ įkūrėjo M. Žiedelio komentarai.

Karaliūnas, Arūnas
Rinkliavą nustatė, tačiau jos dar nerenka / Arūnas Karaliūnas ; M. Patašiaus nuotr.. – Iliustr. // Laikinoji sostinė. – ISSN 1392-2378. – 2022, geg. 28, p. 6.
Apmokestinti automobilių stovėjimą Birštone buvo planuota jau praėjusių metų pabaigoje. Pasak merės Nijolės Dirginčienės, procedūros užsitęsė, tikėtina, kad sistema pradės veikti nuo kitų metų. Rinkliava bus taikoma 11 gatvių, jų atkarpų ir aikštelių, esančių Birštono centre.

Birštonas – miestas su istorija, pritaikytas patogiai gyventi. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2022, geg. 28, p. 15.
Užsakomasis straipsnis apie Birštoną, kurio savivaldybė nuosekliai siekia, kad būtų sudarytos kuo palankesnės sąlygos kurtis šeimoms ir verslams. Apie kurorto infrastruktūrą ir teikiamus patogumus gyventojams, neseniai atidarytą daugiafunkcį Sporto ir sveikatingumo centrą. Su miesto merės N. Dirginčienės komentarais.

Prašo daugiau dėmesio / KRD inf.. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2022, geg. 23, p. 13.
Apie Kauno rajone, Raudondvaryje, vykusią Lietuvos kurortų asociacijos (LKA) ataskaitinę konferenciją. Cituojami Neringos mero D. Jasaičio, LKA prezidentės, Birštono merės N. Dirginčienės, LKA vykdomosios direktorės K. Civinskienės, Kauno rajono mero V. Makūno, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Kulautuvos reabilitacinės ligoninės direktoriaus profesoriaus R. Kubiliaus komentarai.

Įvertino Lietuvos kurortų verslų būklę: kur pirmauja Palanga, o kur Birštonas / parengta pagal delfi.lt // Palangos tiltas. – ISSN 1648-1844. – 2022, geg. 20 (Nr. 18), p. 15.
„Creditreform Lietuva“ analitikai išanalizavo kiek nesėkmių Lietuvos kurortų verslas patyrė per tarpusezonį ir kokios būklės pasitinka naująjį vasaros sezoną

Inytė, Vėjūnė
Pasisitengė: apdailai panaudojo medį / Vėjūnė Inytė ; M. Patašiasu nuotr.. – Iliustr. // Laikinoji sostinė. – ISSN 1392-2378. – 2022, geg. 14, p. 5.
Birštone, Kęstučio gatvėje atidarytas naujas Sporto ir sveikatingumo centras. Jį projektavusios bendrovės „Tiksli forma“ vadovas architektas Kęstutis Mikulskis pasakojo, kad fasado apdailai panaudotas ilgaamžis maumedis. Einant laikui jis pilkės, keisis, bet tarnaus ilgai ir atrodys natūraliai. Birštono sporto centro direktorius Simonas Smailys džiaugėsi, kad komplekse vienu metu galės sportuoti 200 žmonių, o lauke yra ir teniso aikštynai. Greta esančius pastatus projektavo taip pat garsūs architektai Algis Vyšniūnas ir Gintautas Natkevičius.

Merai
kritikuoja Seimo parengtą naują savivaldos tvarką / KD, BNS inf.. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2022, bal. 28, p. 6.
Apie tai, kad Seimas, iki savivaldos rinkimų likus mažiau nei metams, priėmė Konstitucijos pataisą ir įteisino tiesioginius merų rinkimus, tačiau dabartiniams merams klausimų dėl artėjančių savivaldos rinkimų ir merų įgaliojimų daugiau, nei politikai yra pateikę atsakymų. Jie Vietos savivaldos įstatymo projektą mato kaip visiškai žalią, mano, kad nei Konstitucija, nei nauja įstatymo redakcija neatsako į svarbiausią klausimą – kas yra meras. Dabartiniai merai nesupranta, kaip merui reikės pirmininkauti tarybos posėdžiams nebūnant jos nariu ir nebalsuojant dėl sprendimų, vetuoti savivaldybės tarybos priimtus teisės aktus, neaiškus merų pavadavimo klausimas, nevienareikšmiškai dabartiniai merai vertina sumanymą riboti tiesiogiai renkamų merų kadencijų skaičių. Savivaldybių vadovai pripažįsta, kad naujoji tvarka sustiprintų merų galias, palaiko siūlymą leisti merams patiems skirti administracijos direktorių ir vicemerus. Straipsnyje pateikti Akmenės rajono mero V. Mitrofanovo, Kauno miesto mero V. Matijošaičio, Alytaus rajono mero A. Vrubliausko, Birštono savivaldybės mero pareigas einančios N. Dirginčienės, Klaipėdos miesto mero V. Grubliausko, Lazdijų rajono merės A. Miškinienės komentarai

Šimkevičiūtė, Donata
Patikėjo meile iš pirmo žvilgsnio : [pokalbis su grožio terapeute, jogos trenere Donata Šimkevičiūte] / [kalbino] Indrė Šlikaitė ; Aurimo Šidlausko nuotr.. – Rubrika: Atvirai // Stilius. – ISSN 1392-7159. – 2022, Nr. 7, p. 1, 14 –17.
Apie tai, jog iš Birštono kilusi grožio terapeutė bei jogos instruktorė D. Šimkevičiūtė susirado širdies draugą M. Kiltinavičių ir Kauno centre atidarė kūrybiškumo namus „Dharma“.

Sabaliauskaitė, Brigita
Birštono kurorte rusų kalbos negirdėti / Brigita Sabaliauskaitė ; G. Bitvinsko nuotr.. – Iliustr. // Laikinoji sostinė. – ISSN 1392-2378. – 2022, kovo 12, p. 6.
Apie atsigaunančią Birštono turizmo rinką. Sveikatingumo kompleksuose ir sanatorijose vietų beveik nėra. Birštono merė Nijolė Dirginčienė patikino, jog turistų iš Rusijos ir Baltarusijos taip pat nėra. „Eglės sanatorijos“ generalinis direktorius Artūras Saldo nurodė, kad šiuo metu sanatorija gali priimti 150 nuo karo nukentėjusių ukrainiečių reabilitacijai, taip pat pasiruošusi įdarbinti apie 100 dirbti panorusių karo pabėgėlių.

„Eglės sanatorija“ priims nukentėjusius Ukrainoje / „Eglės sanatorijos“ informacija // Druskonis. – ISSN 1392-7418. – 2022, kovo 5/11 (Nr. 9), p. 3.
„Eglės sanatorija“ reiškia paramą ir solidarumą Ukrainos žmonėms ir yra pasirengusi priimti 150 nuo karo nukentėjusių ukrainiečių medicininei reabilitacijai, laikinai apgyvendinti 30 pabėgėlių šeimų ir kasdien teikti jiems maitinimą bei padėti kuo greičiau integruotis į visuomenę. Sanatorija pasirengusi įdarbinti apie 100 ukrainiečių Druskininkuose ir Birštone. Ji pasiruošusi Druskininkuose priimti ir suteikti pastogę bei maitinimą 30-čiai karo pabėgėlių šeimų. Sanatorija pasiruošusi įdarbinti apie 100 darbuotojų medicinos, slaugos, maitinimo ir švaros padaliniuose. Ši įstaiga skiria 30 tūkst. eurų finansinę paramą Lietuvos Raudonajam kryžiui, teikiančiam pagalbą karo baisumus patiriantiems ir nuo jų bėgantiems ukrainiečiams.

Pranckuvienė, Aistė
Legendinis lietuviškas vanduo – unikali žemės gelmių dovana : [pokalbis su bendrovės „Birštono mineraliniai vandenys" vadove Aiste Pranckuviene] / [kalbėjosi] Lina Šaltė. – Iliustr. // Lietuvos rytas. – ISSN 1392-2351. – 2022, vas. 24, priedas "Verslo pulsas", p. 10–11.

Inytė, Vėjūnė
Skvere nukirsti medžiai pasėjo įtarimų / Vėjūnė Inytė ; M. Patašiaus nuotr. – Iliustr. // Laikinoji sostinė. – ISSN 1392-2378. – 2022, vas. 5, p. 6.
Birštone, skvere prie biusto, skirto rašytojui Baliui Sruogai (skulptorius Giedrius Plechavičius) buvo nukirsta 11 liepų. Birštono viešosios bibliotekos direktorė ir Birštono kurorto bendruomenės pirmininkė Alina Jaskūnienė patikino, kad medžiai buvo seni ir specialistai nustatė, kad gali kelti pavojų žmonėms. Vietoje nukirstų bus pasodintą 11 brandžių liepų, aikštelė prie biusto taip pat bus atnaujinta. Birštono savivaldybės Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjo Manto Michaliunjo komentaras.

Eglės sanatorija“ apdovanojo geriausius 2021 metų darbuotojus / „Eglės sanatorijos“ informacija ir nuotraukos. – Iliustr. // Mano Druskininkai. – ISSN 2424-368X. – 2022, saus. 27 (Nr. 339), p. 1, 5.
Šiais metais 50 metų jubiliejų švenčianti „Eglės sanatorija“ kasmet puoselėja tradiciją metus pabaigti, išrenkant ir pasveikinant geriausius ir labiausiai nusipelniusius sanatorijos darbuotojus. 2021 metų pabaigoje visi egliečiai įvertino ir išrinko 3 geriausius įmonės „Metų darbuotojus“, 25 padalinių/skyrių „Metų darbuotojus“, „Metų vadovą“ bei 40 klientų mylimiausių darbuotojų. Jie buvo paskelbti, pasveikinti ir apdovanoti piniginėmis premijomis virtualioje 2022 metų Žiemos šventėje. 2021 metų geriausiais „Eglės sanatorijos“ „Metų darbuotojais“ išrinkti: bendrosios praktikos slaugytoja Ramunė Kalėdienė (Druskininkai), vyr. barmenė-padavėja Virginija Valkauskienė (Birštonas), rinkodaros specialistė Edita Mazuronytė (Druskininkai/Birštonas). 2021 metų vadove išrinkta personalo vadovė Vilma Baltrušienė.

Viltasi, kad užsienio turistus pakeis vietiniai, tačiau statistika negailestinga – tik Palangoje pastebimas turistų augimas – plius 9 procentai / parengta pagal delfi.lt. – Iliustr. // Palangos tiltas. – ISSN 1648-1844. – 2022, saus. 14 (Nr. 1), p. 9.
Statistika rodo, kad turistų Lietuvos kurortuose mažėja. Lyginant su 2020 metais Birštone turistų sumažėjo 27 proc., Druskininkuose – 13 proc., Anykščiuose – 14 proc., Neringoje – 2 proc., ir tik Palangoje pastebimas turistų augimas – plius 9 proc. Atvykstamasis turizmas Lietuvoje yra beveik miręs. Nors ir buvo teigiama, kad užsienio turistus pakeis vietiniai turistai, tačiau statistika yra negailestinga. Lietuvos apgyvendinimo įstaigose 2021 metais per tris ketvirčius sulaukta dar mažiau turistų nei 2020 metais (-3 proc.). Manoma, kad Šiaurės Europa (tame tarpe ir Lietuva) turistus gal būt susigrąžins po kelerių metų. Minimi: buvusi Turizmo departamento vadovė I. Trakimaitė Šeškuvienė, Vilniaus mero patarėjas K. Žukauskas.

Internete

Martas kurorte atidarė unikalų bokštą, jo planuose – ir 600 kambarių erdvinis labirintas

Žinomos šeimos mėgavosi Birštonu: keliavo Nemunu, ragavo netikėtų patiekalų

Birštone ruošiama ilgiausia Lietuvoje rogučių trasa – žada dirbti ir žiemą

Bus gražu: Birštoną nuspalvins jubiliejinis Lietuvos karšto oro balionų čempionatas

Birštoną nuspalvins jubiliejinis Lietuvos karšto oro balionų čempionatas

Birštonas savaitgalį švęs miesto šventę

Savaitgalį Birštonas kviečia į miesto šventę ir atsinaujinusį kurortą: dangų nuspalvins 30-asis oro balionų čempionatas

Skulptūra Birštone: apetitą elektronikai turi lydėti atsakomybė už jos atliekas

Birštone galės vykti aukšto lygio futsal varžybos

Birštone atidarytas per 5 mln. eurų vertės sporto ir sveikatingumo centras

Birštone – naujas Sporto ir sveikatingumo centras

Birštone atidarytas per 5 mln. eurų vertės sporto ir sveikatingumo centras

Iššūkiai dėl artėjančio turizmo sezono Birštone

Be kaukių. Zigmas Vileikis, įžiebęs džiazo ugnį Birštone

Birštone džiazuos lietuviai ir užsieniečiai

Birštone nušvito džiazas (Fotoakimirkos)

Birštone įvyko 4 metus lauktas XXI džiazo festivalis „Birštonas“

Birštono džiazo festivalis 2022: laisvės ir taikos šauklys grįžta

21-ąjį Birštono džiazo festivalį pradės ypatingos moterys

21-ąjį Birštono džiazo festivalį užkūrė primadonos iš skirtingų pasaulių

21-asis Birštono džiazo festivalis išlydėtas optimistiškai, bet ateitis neaiški

21-ojo Birštono džiazo festivalio sekmadienis – spalvingiausia diena

Birštono džiazo festivalio šeštadienis: 21-asis laureatas, premjerės improvizacija ir meteoras

21-ojo Birštono džiazo festivalio šeštadienis – atradimų diena

Džiazo pasažai. Elitinis Birštono džiazo festivalio laureatų klubas

LRT KLASIKA keliasi į seniausią džiazo festivalį Lietuvoje „Birštonas

Pakeliui su klasika. Birštonas - nuo kurortinės architektūros iki seniausio džiazo festivalio Lietuvoje

Po ilgiausios savo istorijoje pertraukos vėl suskambo „Birštonas Jazz“

Po pertraukos sugrįžo „Birštonas Jazz“: duoklė pirmajam festivaliui ir palaikymas Ukrainai

Ryto allegro. „Birštono džiazo festivalyje“ 21 – uoju Didžiojo prizo laureatu tapo Dmitrijus Golovanovas.

Vėl Birštonas, vėl džiazas

Ypatingasis Žvėrinčiaus takas – vienas seniausių Lietuvoje

LRT „Istorijos detektyvai“ apie LDK kunigaikščius menantį Birštoną

Birštonas Jazz 2022: seniausias džiazo festivalis grįžta po pertraukos

LSMU imasi lyderystės kurortologijos srityje: telks reabilitacijos įstaigas, plėtos mokslo tyrimus

Užburiantį žiemos grožį įamžinę oreiviai: „Svarbiausia – kad nebūtų balų“

Prašmatnios poilsio buveinės Birštone kūrėjas pajuto kirtį iš pasalų: įtaria iš anksto planavus užvaldymą