Birštonas 2023-ųjų spaudoje

Birštonas 2023-ųjų spaudoje
(Bibliografinis sąrašas)
Paskutinį kartą redaguota: 2023-08-23

Spaudoje

Judėkite dabar – kūnas padėkos ateityje. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2023, rugpj. 19, p. 38–39.
AB Birštono sanatorijos „Versmė“ kineziterapeutės R. Jakubauskienės įžvalgos apie judėjimo įtaką žmogaus sveikatai, ilgo sėdimo darbo neigiamą poveikį kūnui. Užsakomasis straipsnis.

Kutinskaitė, Šarūnė
Birštonas: čia gera vėl sugrįžti / Šarūnė Kutinskaitė-Būdavienė. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2023, rugpj. 19, p. 36–37.
Apie įvairias pramogas ir paslaugas lankytojams siūlantį Birštono kurortą. Pateikiami Birštono savivaldybės merės N. Dirginčienės komentarai.

Šaltė, Lina
Vandens somelje: kiekvienas vanduo – unikalus / Lina Šaltė ; R. Boratinsko nuotr.. – Turinyje: Natūralus mineralinis vanduo – geriausias papildas; 3Faktai; Vandens ir maisto derinimo principai // Savaitgalis. – ISSN 2669-2546. – 2023, Nr. 31 (rugpj. 5), p.32 – 35.
Apie vandens semelje, maisto žinovės, restoranų konsultantės U. Mikelevičiūtės nuomonę dėl vandens sudėties ir skonio; ji Miunchene baigė kursus; Birštone yra „Vytautas Mineral SPA“ ir į šią vietą buvo pakviesti visi somelje grupės dalyviai.

Atnaujintas Škėvonių gūbrio pažintinis takas / KD inf.. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2023, rugpj. 1, p. 24.
Apie Nemuno kilpų regioninio parko Škėvonių gūbrio pažintinio tako (Birštone) atnaujinimą. Pateikiami Birštono merės N. Dirginčienės komentarai.

Rašimaitė, Teodora
Mūsų kurortams – postūmis plačiau išskleisti sparnus / Teodora Rašimaitė ; Juliaus Kalinsko, Eriko Ovčarenko, Irmanto Gelūno („BNS Foto“) nuotr.. – Iliustr.. – Rubrika: Situacija. – Turinys: Gaus papildomų pajamų ; Įvertintas kurortų išskirtinumas ; Padės moksliniai tyrimai ; Kurortų – ne per mažai ; Kam suteikiamas statusas? ; Senieji Lietuvos kurortai // Savaitė. – ISSN 2029-9109. – 2023, Nr. 31, p. 10–11.
Apie nuo liepos 1 d. įsigaliojusį, apie 30 metų lauktą, naujas galimybes mūsų šalies kurortams atveriantį Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymą. Tikimasi, kad jis suteiks postūmį kurortų plėtrai ir investicijoms. Iki šiol jų veiklos išskirtinumas ir reikšmė nebuvo įvertinti. Lietuvoje yra 4 kurortai (Birštonas, Druskininkai, Neringa ir Palanga) ir 5 kurortinės teritorijos (Anykščiai, Trakai, Zarasai, Ignalina ir Ignalinos rajono Strigailiškio ir Palūšės kaimų teritorijos bei Kauno rajono Kulautuvos ir Kačerginės miestelių ir dalies Zapyškio miestelio teritorijos). 

Pažaislio festivalyje – valią gyventi deklaruojanti muzika. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2023, liep. 5, p. 22–23.
Apie XXVIII Pažaislio muzikos festivalio koncertus – liepos 7 d. Birštono Kurhauze baritono G. Prunskaus ir Kauno fortepijoninio trio atliekamą „Geras poetas Geda“ ir liepos 9 d. Baltijos gitarų kvarteto – „Piligrimai“ Kauno valstybinėje filharmonijoje.

Birštonizuokimės! : [su Birštono savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės pasisakymu]. – Iliustr. // Savivaldybių žinios. – ISSN 1392-2467. – 2023, Nr. 6/7 (birž. 30), p. 32.
Apie Birštone su šūkiu „BirštONizuojam“ birželio 9–11 dienomis vykusią tradicinę kurorto šventę.

Ramybės oazė gamtos apsuptyje / KD inf.. – Iliustr.. – Turinyje: Nusiraminimo šavasana // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2023, birž. 6, p. 30–31.
Apie pažintiniame Žvėrinčiaus take, Birštone įrengtą ypatingą erdvę meditacijai ir kitoms sveikatingumo praktikoms. Toks harmonijos sodas yra socialinio projekto #Bendranoriai, kurio pavadinimas kilo iš žodžių „bendruomenė“ ir „savanoriai“, dalis. Iniciatyvos ambasadorė – fotografė ir socialinių projektų kūrėja N. Rekašiūtė, kurios kasdienybėje jau daugybę metų netrūksta sąmoningumą ir vidinę ramybę skatinančių veiklų. Pateikiami N. Rekašiūtės pastebėjimai.

Gamtos terapijos principų naudojimas žaliųjų erdvių kūrimui. – Iliustr, // Mūsų girios. – ISSN 1392-6829. – 2023, Nr. 5, p. 7.
Apie tarptautinę konferenciją „Gamtos terapijos principų naudojimas žaliųjų erdvių kūrimui“ Birštone.

5 žingsniai siekiamybės link. – Iliustr. // Savivaldybių žinios. – ISSN 1392-2467. – 2023, Nr. 4/5 (geg. 27), p. 7.
Balandžio 28 dieną Birštone vyko Lietuvos sveikatinimo turizmo forumas ,,Lietuva Sveikatinimo turizmo žemėlapyje. 5 žingsniai siekiamybės link”. Jame kalbėta apie kurortų ir kurortinių teritorijų svarbą Lietuvos ekonomikai, turizmo statistiką ir kylančius iššūkius sėkmingesniam darbui. 

Dirginčienė, Nijolė
Nijolė Dirginčienė: „Žmonių palaikymą lemia nuveikti darbai“ : [pokalbis su N. Dirginčiene] / [kalbėjosi] Eglė Kėvalaitė-Mačionė. – Iliustr. // Savivaldybių žinios. – ISSN 2783-7823. – 2023, Nr. 4/5 (geg. 27), p. 6, 7.
Pokalbis su Birštono savivaldybės mere N. Dirginčiene apie ilgametį darbą mero pareigose, pokyčius Birštone bei planuojamus darbus, regioninę politiką, bendradarbiavimą su centrine valdžia.

Natūralių gamtinių išteklių kurortuose mokslinis pripažinimas yra kertinis pagrindas / Lietuvos kurortų asociacijos informacija. – Iliustr. // Druskonis. – ISSN 1392-7418. – 2023, geg. 20/26 (Nr. 19), p.1, 12.
Šiuo metu Lietuvos kurortai ir kurortinės teritorijos neišnaudoja viso savo potencialo, kuris būtų naudingas šalies ekonomikai. Siekiant tinkamo bei darnaus kurortų ir kurortinių teritorijų išteklių panaudojimo, gegužės 18 d. Seime pritarta Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymui. Jis turėtų įsigalioti šių metų liepą. Parengtas įstatymas nustato nacionalinės kurortų ir kurortinių teritorijų politikos tikslus, jos įgyvendinimo uždavinius, kurortų ir kurortinių teritorijų finansavimą, gamtinių gydomųjų veiksnių mokslinių tyrimų atlikimo pagrindus bei valstybės ir savivaldybių institucijas, atsakingas už kurortų ir kurortinių teritorijų darnų vystymą. Lietuvos kurortai – išskirtiniai savo gamtiniais resursais ir jų panaudojimo metodikomis. Paminėta Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė.

Birštono ir Kagos kurortų partnerystė: atstumas – ne kliūtis bendradarbiauti. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2023, geg. 25, p. 7.
Apie tai, kad geg. 12 d. Japonijoje buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Birštono ir Kagos miesto Japonijoje. Birštono savivaldybės, Japonijos ambasados Lietuvoje ir Lietuvos ambasados Japonijoje ryšiai tęsiasi jau beveik dešimtmetį. Straipsnyje pateikti Birštono merės N. Dirginčienės komentarai. Birštono savivaldybė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kagos miestu Japonijoje.

Kazlauskaitė, Monika
Lauko virtuvė sodyboje tampa šeimos poilsio centru vasarą / Monika Kazlauskaitė ; J. Sėjūnaitės nuotr.. – Iliustr.. – Rubrika: Sodyba. – Turinys: Sulipdė kaip kregždės lizdą ; Su visais patogumais ; Iš medinių perdangų – stalai ; Pirmiausia – funkcionalumas ; Kaina priklauso nuo komplektacijos ; Būtinas apšvietimas ; Praktiniai patarimai // Valstiečių laikraštis. – ISSN 1021-4526. – 2023, geg. 20, p. 15–16.
Apie lauko virtuvę, įgaunančią visai kitą prasmę, pasakoja Trakų rajone sodybą turinti Jurgita Sėjūnaitė. Jos namų kieme – erdvi lauko virtuvė su visais patogumais. Moteris juokauja, kad virtuvė it kregždžių lizdas detalė po detalės buvo sudėta ne per vienus metus. Išsvajotos lauko virtuvės šiuo metu laukia ir Milda Kavaliauskaitė. Per televiziją pamačiusi reportažą apie tokio tipo virtuves užsienyje, jos užsimanė ir savo namuose – netoli Birštono įsikūrusioje tėvų sodyboje.

Birštonas skelbia šiltojo sezono pradžią – pradeda veikti pramogos po atviru dangumi. – Iliustr.. – Turinyje: Birštonas // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2023, geg. 6, p. 13.
Užsakomasis straipsnis su Birštono turizmo informacijos centro direktorės R. Kapačinskaitės ir laipiojimo bokšto „Smagu lipti“ sumanytojo M. Paulausko komentarais.

Kazarian, Sima
Reabilitologus saugo kaip akies vyzdį / Sima Kazarian. – Portr. // Lietuvos sveikata. – 2023, bal. 20/26 (Nr. 16), p. 3, 7.
Apie tai, kad Sveikatos apsaugos ministerija, supaprastinusi medicininės reabilitacijos paslaugų teikimo tvarką žadėjo, kad nuo sausio pacientai galės greičiau gauti šias paslaugas. Reabilitologai dėl pokyčių džiaugiasi, bet kai kurios problemos liko. Tai rodo pas reabilitologus išaugusios eilės. „Fizinės medicinos reabilitacijos gydytojų trūkumas – šalies problema. Ugdymo įstaigos jų ruošia mažai, o dalis įsidarbina privačiose įstaigose, išvažiuoja į užsienį. Dėl to saugome savo gydytojus kaip akies vyzdį“, – teigė Birštono „Versmės“ sanatorijos direktorė R. Noreikienė. Nuomones išsako Panevėžio fizinės medicinos ir reabilitacijos centro direktorė R. Pranculienė, Kauno miesto poliklinikos Šilainių padalinio Fizinės medicinos reabilitacijos skyriaus vedėja, gydytoja reabilitologė A. Urbonienė, Birštono „Versmės“ sanatorijos direktorė R. Noreikienė, Klaipėdos universiteto ligoninės filialo Jūrininkų ligoninė Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja N. Šostakienė. Pateikiamas Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko A. Matulo („Kam siuntinėti žmogų ratu?“) komentaras.

Jacytė, Ainė
Kūryba apie šventumą kasdieniame gyvenime / Ainė Jacytė. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2023, bal. 5, p. 22–23.
Apie Birštono sakraliniame muziejuje surengtą grafikės J. Galdikaitės retrospektyvinę parodą „Eilėje pas šventą Petrą“, kurioje pristatomi menininkės skirtingų kūrybos laikotarpių kūriniai. Pateikiami menininkės J. Galdikaitės komentarai.

Inytė, Vėjūnė
Pabudęs kurortas žada kitokį sezoną / Vėjūnė Inytė. – Iliustr. // Laikinoji sostinė. – ISSN 1392-2378. – 2023, bal. 1, p. 6.
Apie praėjusio ir naujo sezono naujoves Birštone. Pasak merės Nijolės Dirginčienės, jau šią vasarą už dalyje gatvių paliktus automobilius teks susimokėti. Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė pasakojo, kad atnaujinta Vytauto kalno infrastruktūra, didžiulio populiarumo sulaukė vasaros rogučių trasa. Kurortas atsikrato senų ir apleistų pastatų. Vietoj jų kyla nauji poilsio namai, daugiabučiai. Viena Birštono perspektyvų – teikti medicininio turizmo palaugas.

Kūryba apie šventumą kasdieniame gyvenime / Ainė Jacytė. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2023, bal. 5, p. 22–23.
Apie Birštono sakraliniame muziejuje surengtą grafikės J. Galdikaitės retrospektyvinę parodą „Eilėje pas šventą Petrą“, kurioje pristatomi menininkės skirtingų kūrybos laikotarpių kūriniai. Pateikiami menininkės J. Galdikaitės komentarai.

Karlonaitė, Gabija
Birštono kurorto naujienos: deguonis, šaltis, mineralai / Gabija Karlonaitė. – Iliustr. // Verslo žinios. – ISSN 1392-2807. – 2023, kovo 30, p. 40.
Apie Birštono kurortą ir siūlomas gydomąsias procedūras

Akvarelininkė E. Lipinskaitė per spalvą mezga dialogą su žiūrovu : [pokalbis su akvarelininkė Egle Lipinskaite] / [kalbėjosi] Rasa Rožinskienė . – Iliustr., portr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2023, kovo 25, p. 30–31.
Apie Birštono kurhauze vykstančią menininkės E. Lipinskaitės parodą „Išplaukiantys prisiminimai“, joje eksponuojamus paveikslus.

Sutvarkytas Vytauto kalnas / parengta pagal AM, VSTT, AAD, AAA, VMT inf. // Žaliasis pasaulis. – ISSN 1392-2092. – 2023, kovo 23 (Nr. 6), p. 15.
Apie sutvarkytą Vytauto kalną Nemuno kilpų regioniniame parke ir naujai pritaikytą lankymui. Atnaujinta jo infrastuktūra, įrengti patogūs laiptai, tilteliai, apžvalgos aikštelės.

Didmiesčiai ir kurortai kurs mažos taršos zonas / „Savaitės“ inf.. – Iliustr.. – Rubrika: Kaleidoskopas // Savaitė. – ISSN 2029-9109. – 2023, Nr. 13, p. 4.
Apie tai, kad Lietuvos kurortai, kurortinės teritorijos ir miestai, kuriuose yra daugiau nei 50 tūkst. gyventojų, iki 2024 m. privalės nustatyti mažos taršos zonas, o iki 2025-ųjų – jas įrengti. Šios zonos turės būti nustatytos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir galbūt Alytuje, taip pat Birštone, Druskininkuose, Neringoje ir Palangoje. Mažos taršos zonos turės atsirasti ir kurortinėse teritorijose: Anykščiuose, Trakuose, Zarasuose, Ignalinos rajono Strigailiškio ir Palūšės gyvenvietėse bei Kauno rajone esančioje Kalautuvoje, Kačerginėje, Zapyškyje. Susisiekimo ministerijos duomenimis, mažos taršos zonas jau yra įrengę Kupiškis ir Panevėžys.

Vokietija kompensuos sveikatinimo paslaugas mūsų sanatorijose / Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos ir BNS informacija // Druskonis. – ISSN 1392-7418. – 2023, kovo 18/24 (Nr. 10), p. 1, 11.
Pacientams iš Vokietijos bus siūloma kompensuoti sveikatinimo paslaugas Lietuvos sanatorijose. Šių metų kovo 1 d. paskelbė Nacionalinė tarpvalstybinių sveikatos priežiūros paslaugų organizacija Vokietijoje „EU-Patienten“. Pripažinta, kad mūsų kurortuose veikiančios sanatorijos, jų paslaugų kokybės lygis atitinka Vokietijos privalomojo sveikatos draudimo įstaigų keliamus reikalavimus. Tai ypatingai svarbi ir reikšminga žinia Lietuvai, kuri šio pripažinimo siekė eilę metų. Pagaliau ir mūsų šalis yra įtraukta į Europos sveikatos turizmo žemėlapius, kas yra svarbu žinant mūsų sanatorijų įdirbį, požiūrį į kokybę, personalo kompetenciją.

Sutvarkė piliakalnį / BNS, KD inf.. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2023, kovo 18, p. 48.
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija apie sutvarkytą Birštono piliakalnio infrastruktūrą

Kelias į muzikos olimpą – su praradimų kartėliu / parengė Eleonora Bačytė ; Gintauto Bitvinsko nuotr.. – Rubrika: TV antena karjera // Savaitgalis. – ISSN 2669-2546. – 2023, Nr. 11(kovo 18), priedas „TV antena“, p. 48 – 49.
Apie tai, jog jaunosios kartos atlikėja J. Shy (Dž. Šyvokaitė) pernai gruodžio 16-ąją dieną surengė grandiozinį koncertą „Žalgirio“ arenoje Kaune; didžiausioje šalyje arenoje skambėjo ne tik garsiausios J. Shy dainos „Rožė“, „Viskas, ką turiu“; ji mėgaujasi aplankiusia sėkme, o gyvendama Londone, krimsdama emigrantės duoną svarstė, kad reikėtų atsisveikinti su muzika; mergina vaidino filme „Netikra vienuolė“, turėjo savo franko grupę, su kuria dalyvavo populiariame Londono projekte; studijų kryptimi ji pasirinko komercinę muziką. (Str. minimi atlikėja Dž. Butkutė, laidų vedėjas J. Nainys-Jovani).

Ir vėl triumfavo Birštonas // Savivaldybių žinios. – ISSN 1392-2467. – 2023, Nr. 2 (kovo 11), p. 3.
„Turizmo sėkmingiausiųjų 2022“ apdovanojimuose vėl triumfavo Birštonas. Kurortas, kaip ir 2015, ir 2019 metais, paskelbtas „Sėkmingiausia turizmo traukos vietove“. Apdovanojimą „Litexpo“ rūmuose atsiėmė Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė. Apžvelgiama tai, ką galima pamatyti ir ką veikti Birštone ir Kaune. Abu miestai yra šalia vandens, ypatingi savo gamta, upės pakrante ir įdomia istorija, kurią praturtina čia gyvenusių žymių žmonių asmenybės. „Čiulba ulba“ – pramogų ir renginių organizatoriai kviečia surengti darbo kolektyvo, šeimos ar draugų išvyką, linksmai ir įsimintinai praleisti laiką.

Pasimėgaukite „Akvile“: ne tik gardu, bet ir naudinga. – Iliustr.. – Turinyje: Cukrus didina pavojingų ligų riziką // Stilius plius. – ISSN 1648-4932. – 2023, Nr. 29 (pavasaris/vasara), p. 72 – 73.
Apie „Birštono mineralinių vandenų“ įmonėje gaminamą mineralinį vandenį „Akvilė“, pagardintą vaisių sultimis; tolerancija cukrui mažėja, daug gamintojų atsisakė cukraus ir dirbtinių saldiklių, todėl geriausias pasirinkimas „Akvilė“. (Str. „Birštono mineralinių vandenų“ įmonės vadovės A. Pranckuvienės komentaras)

Kelių direkcija savivaldybėms numatė 163,1 mln. eurų : kviečia pasirašyti sutartis / ELTA, delfi.lt informacija // Druskonis. – ISSN 1392-7418. – 2023, kovo 4/10 (Nr. 9), p. 1, 6.
Akcinė bendrovė Lietuvos automobilių kelių direkcija iki kovo 31 d. kviečia savivaldybes pasirašyti sutartis dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų panaudojimo vietinės reikšmės susisiekimo infrastruktūrai finansuoti. Pakvietimus pasirašyti finansavimo sutartis Kelių direkcija visoms savivaldybėms išsiuntė šių metų vasario 20 d. Savivaldybių institucijų valdomiems vietinės reikšmės keliams paskirstyta po 153,6 mln. Eur, o kurortų – Birštono, Druskininkų, Neringos ir Palangos miesto, savivaldybėms po 3,1 min. Eur. KPPP lėšos visoms savivaldybėms skirstomos priklausomai nuo kelių ilgio ir nuolatinių gyventojų skaičiaus savivaldybėse. Kelių direkcija, glaudžiai bendradarbiaudama su savivaldybėmis, bendrai įgyvendina kelių infrastruktūros projektus. Šiuo metu yra pasirašyta 205 bendradarbiavimo sutartys su savivaldybėmis ir 40 su kitais juridiniais asmenimis.

Saulės energija apšviestas kelias paskatino gyventojus persėsti ant dviračių. – Iliustr.. – Turinyje: „ES investicijos mažina sąskaitas“ // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2023, vas. 10, p. 7.
Apie keliuose Birštonas – Nemajūnai bei Vilnius – Marijampolė Prienų link Europos Sąjungos fondų lėšomis įrengtus inovatyvius saulės energija maitinamus šviestuvus, skirtus dviratininkams ir pėstiesiems, Finansų ministerijos inicijuotą kampaniją, kuria siekiama visuomenei pristatyti sėkmingai įgyvendintus tvarius energetinius ir renovacijos Žaliojo kurso projektus. Pateikiami Birštono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotojo E. Dargio komentarai.

Srėbalienė, Audrė
Valdžia kerta šaką, ant kurios ir pati sėdėjo / Audrė Srėbalienė. – Iliustr. // Lietuvos rytas. – ISSN 1392-2351. – 2023, vas. 9, p. 6.
Įžvalgomis apie šių metų turizmo sezoną, ankstesnių metų sezonus dalinasi netoli Jurbarko kaimo turizmo sodybą „Jurodis“ turinti K. Vančienė, Druskininkų turizmo informacijos centro vadovas R. Palionis, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktoriaus pavaduotoja A. Ivanova, Birštono turizmo informacijos centro vadovė R. Kapačinskaitė. Statistikos duomenys liudija, kad pagal turistų srautus artėjama prie 2019-ųjų.

„Auksinis feniksas“ nutūpė Kauno rajone / parengta pagal Edmundo Mališausko, savivaldybių ir LKCA inf.. – Iliustr. // Savivaldybių žinios. – 2023, Nr. 1 (saus. 28), p. 48.
Apie tai, kad sausio 18 d. iškilmingoje ceremonijoje Vilniaus rotušėje, aštuntą kartą buvo išdalyti prestižiniai kultūros apdovanojimai „Auksiniai Feniksai“. Seimo Kultūros komiteto pirmininkas V. Juozapaitis pristatė Metų kultūros politiką, kuriuo tapo Kauno rajono meras V. Makūnas. Metų kūrėjo apdovanojimas atiteko Šilalės kultūros centro direktoriaus pavaduotojui A. Kazlauskui. Metų kultūros vadovu tapo Birštono kultūros centro direktorius, festivalio „Birštonas Jazz“ organizatorius Z. Vileikis. Metų partneris – didžiausia Lietuvos koncertinė įstaiga Lietuvos nacionalinė filharmonija, o garbingą apdovanojimą „Metų rėmėjas“ pelnė iš Kražių kilęs verslininkas V. Fokas, kuriam apdovanojimą įteikė kultūros viceministras A. Vilčinskas.

Kiselienė, Sonata
Istorijos atminimo ženklus gaivina kraštiečių iniciatyvos / Sonata Kiselienė. – Iliustr. // Valstiečių laikraštis. – ISSN 1021-4526. – 2023, saus. 28, p. 10.
Birštono kultūros centre vyko tradicinė Prienų r. ir Birštono krašto laikraščio „Gyvenimas“ Padėkos šventė.

Internete

Diskutuoti, atrasti, pažinti: Birštonas ir vėl taps diskusijų sostine

Diskusijų festivalyje „Būtent!“ – žymūs Lietuvos ir užsienio pranešėjai

Delfi rytas. Gydytojas apie sausą mineralinį vandenį: kam jis naudojamas ir kaip išgaunamas?

Festivalis „Būtent!“ šiais metais stebins įvairiapusiškomis diskusijų erdvėmis

Kelionės Nemunu su gyva muzika – tokią pramogą šiemet siūlo kapitonas

Kauniečių šeima džiaugiasi didmiestį iškeitę į Birštoną: atskleidė, kokį ir už kiek rado būstą

Užsukite į gražiausią Birštono namą

Poilsis vasarą Lietuvos kurortuose – grynas oras, aktyvios veiklos ir skanus maistas

Atidaryta nauja paplūdimio futbolo aikštė Birštone: panaudota 1 tūkst. tonų smėlio

Orijaus atostogos Lietuvoje. Birštone su Monika Liu

„BirštONizuojam“: savaitgalį Birštonas „įjungs“ kurorto šventę ir vasarą

Savaitgalį Birštonas „įjungs“ vasarą: kviečia į ištaigingą kurorto šventę 

„BirštONizuojam“: savaitgalį Birštonas kviečia į kurorto šventę

Kadro metafizika. Audriaus Kemežio fotografijų retrospektyva

Atnaujintas Vytauto kalnas Birštone jau laukia lankytojų: užkopus naujais laipteliais atsivers nuostabus kraštovaizdis

Birštone po rekonstrukcijos lankytojų laukia atsinaujinęs Vytauto kalnas

Išsami pirmojo turo apžvalga: tikros pergalės, rinkėjų nustumti nelaimėliai ir naujos tendencijos

Jaunas birštonietis sukasi keliuose versluose: pirmąjį elektromobilį nusipirko iš „Aliexpress“

Atrask Lietuvą. Birštonas įkvepia džiazuoti (2023-01-28)

Atrask Lietuvą. Birštonuotis ir ragauti dzūkiškų bandų (2023-01-21}

Vilniaus rotušėje nusileido „Auksiniai feniksai“

Vilniaus rotušėje išdalyti apdovanojimai kultūros puoselėtojams