Sensoriniai (patyriminiai) skaitymai

Sensoriniai (patyriminiai) skaitymai

2020 m. biblioteka pasipuošė ženklu – spalvota dėlione „Biblioteka visiems“. Skirtingos spalvos simbolizuoja bibliotekų norą didinti paslaugų prieinamumą, jų įvairovę, ugdyti toleranciją įvairią negalę turintiems žmonėms. Sensoriniai (patyriminiai) skaitymai yra šio projekto dalis.

Antrus metus šeštadieniais 13 val. Birštono viešojoje bibliotekoje vykstantys sensoriniai (patyriminiai) užsiėmimai – patrauklus ir smagus būdas skaityti knygas kartu, patirti uoslės, regos, klausos ir kitais pojūčiais, tai, apie ką skaitoma. Užsiėmimuose skaitoma, žaidžiama, atliekamos įvairias užduotėlės. Naudojamos iliustracinės priemonės (medžių lapai, žievės, kailis, vanduo), kvapai, vaizdai, kartais atliekami tekste minimi veiksmai, (pabeldžiama į medį, keliaujama, šokama, dainuojama). Taip įtaigiau vaikai įtraukiami į istoriją, aiškiau suvokiamas išorinis pasaulis. Skaitant turtinamas vaikų žodynas, atliekant užduotis lavinama koordinacija, sensoriniai pojūčiai, dalyviai mokosi dirbti su kitais vaikais, susipažįsta su įvairiais aplinkos dirgikliais, atranda jiems palankią, draugišką biblioteką, teksto grožį, skaitymo malonumą. Dažnai skaitymams kartu su pagrindiniu tekstu pasitelkiamos ir kitos knygos, kurias liečiant galima išgirsti gyvūnų, gamtos reiškinių garsus, muziką, kvapus, taip gilinant teksto suvokimą.

Užsiėmimų pabaigoje kiekvienas vaikas turi galimybę išsisakyti apie tai, ką išgirdo, pamatė, pajautė, sukūrė, kas jam patiko ar nepatiko, pažaisti ir atsisveikinti.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-04-19