Baigiamasis projekto karališkajam Birštonui vakaras

Baigiamasis projekto karališkajam Birštonui vakaras

Lapkričio 23 d. Birštono kurhauze vyko baigiamasis projekto „Literatūriniai vakarai po žvaigždėtu Birštono dangum“, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos ir Birštono savivaldybės, renginys, skirtas Birštono vardo 640 metų sukakčiai ir karališkajai Birštono istorijai prisiminti.

Istorikas Simonas Matulevičius pranešime „Birštono karališkieji veidai ir vardai: nuo Vytauto Didžiojo iki Vladislovo Vazos“ atkreipė dėmesį į istorinių šaltinių liudijimus: Vytauto Didžiojo valdymo laikotarpiu Birštone lankėsi net 6 Jogailaičiai, 9 Lietuvos ir Lenkijos valdovai: Jogaila, Vytautas, Žygimantas Kęstutaitis, Kazimieras Jogailaitis, Aleksandras Jogailaitis, Žygimantas Augustas, Žygimantas Senasis, Steponas Batoras, Vladislovas Vaza. Kazimieras Jogailaitis Birštone lankėsi net 17 kartų. Valdovai čia sustodavo ne tik tvarkyti valstybės reikalų, bet ir medžioti Žvėrinčiaus miške. Varyminė medžioklė buvo grandiozinė, įspūdinga, jos stebėti susirinkdavo ir damos. Lektorius pastebėjo, kad Vytauto piliakalnio kasinėjimai galėtų atskleisti daugelį paslapčių.

Vakarą sušildė, praturtino įspūdinga muzikinė-literatūrinė programa. Muzikavo trio „AMIČI“ (Jonė Barbora Laukaitytė-Kiznė (smuikas), Lukas Cikanavičius (violončelė), Julian Germanovič (fortepijonas). Ištraukas iš Justino Marcinkevičiaus poemos „Pažinimo medis“ profesionaliai skaitė aktorius Ignas Ciplijauskas.

Birštoniečiai gali pagrįstai didžiuotis savo karališkąja praeitimi, laukia tolimesni istorinių archyvų tyrinėjimai.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-11-29
Galerija