„Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“

„Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“
Nuo 2019 m. dalyvaujame Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos organizuojamame projekte „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“.

Projekto tikslas - plėtoti ir atnaujinti viešosios prieigos kompiuterių ir interneto infrastruktūrą viešosiose bibliotekose, sudarant sąlygas gyventojams dalyvauti skaitmeninių kompetencijų ugdymo ir vietos skaitmeninio turinio kūrimo bei kitose skaitmeninės informacijos iniciatyvose.

Projekto trukmė:
2018 m. sausis – 2021 m. sausis.

Projektas finansuojamas iš 2014–2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų veiksmų programos projekto 2 prioriteto „Informacinės visuomenės skatinimas“ 02.2.2-CPVA-V-524 priemonės „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“.
Įgyvendinant projektą, daugiau nei 1200 viešos interneto prieigos taškų viešosiose bibliotekose atnaujinama kompiuterinė ir programinė įranga. Planuojama, kad iki 2021 metų regionų centruose esančios bibliotekos turės galimybę pasiūlyti tokias technologijas, kurių gyventojai ar namų ūkiai dar neturi. Taip pat numatoma apmokyti naudotis įranga apie 3 tūkst. viešųjų bibliotekų darbuotojų, modernizuoti lankytojų, kurie naudojasi įrengtomis viešomis darbo vietomis bibliotekose, registravimo ir statistikos sistemą.

Apie projektą mūsų bibliotekoje
Bendradarbiaujant su projekto organizatoriais, mūsų bibliotekoje įrengta nauja, jauki, kūrybiška Mokymosi ir technologijų erdvė, kviečianti ir vaikus, ir suaugusius nemokamai išbandyti šiuolaikiškus robotikos bei programavimo rinkinius, konstruktorių bazę.

Taip pat kviečiama naudotis Kūrybiniu paketu ir kita įranga.

Jeigu išmanote programavimą ar domitės konstruktoriais, kviečiame prisidėti prie šaunios projekto įgyvendinimo komandos – SAVANORIAUTI.

Apie projektą mūsų bibliotekoje medijose:
Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-26