2018 m.

„Pajusk pasaulį bibliotekoje"

Projektu „Pajusk pasaulį bibliotekoje" įvairaus amžiaus grupių lankytojus kvietėme domėtis pasauliu, iš arčiau pažinti įvairias kultūras, žmones, tradicijas, virtualiai pakeliauti, patirti užburiantį gamtos grožį.

Bendradarbiaujant su Birštono kurorto bendruomene, Birštono turizmo ir informacijos centru, Nemajūnų dienos centru bei kūrybinių industrijų atstovais, literatūrą integruojant su virtualios realybės technologija (toliau – VR) bei meno terapijomis, birštoniečiai ir kurorto svečiai turėjo unikalią galimybę pasaulį „pajusti“ neiškėlus kojos iš bibliotekos!

Organizavome interaktyvius edukacinius, terapinius renginių ciklus apie Afrikos Azijos, Australijos, Amerikos, Antarktidos ir Europos žemynus. Inovatyvios veiklos, jų tematikas atspindinčios VR programėlės (kelionės po šalis, kalnus, miškus, vandenynus, gyvūnijos pasaulį ir kt.) netradiciškai bei atraktyviai supažindino su pasauliu, suteikė galimybę vizualiai patirti jo grožį, gilino žinias, atpalaidavo, dovanojo daug malonių emocijų bei potyrių.
Patirtimis apie keliones dalijosi žymūs žmonės, keliautojai, geografijos bei žurnalistikos atstovai. Klausytojai neradiciškai susipažino su įvairiais kraštais, jų kultūromis, gamta, įspūdį sustiprino patyriminėse VR kelionėse po žemynus.


Žemynų unikalumą, išskirtinumą atskleidė iš jų kilusios tradicinės meno terapijos, kūrybiniai užsiėmimai. Sertifikuoti terapijų meistrai kvietė į Didgeridoo, terapinių akinių gamybos dirbtuves, mažiausieji žiūrėjo interaktyvų spektaklį, dalyvavo populiarių vaikiškų knygų pristatymuose bei kūrybinėse dirbtuvėse, nepamirštamose VR kelionėse.

Pristatant Europos renginių ciklą, aktyviai į veiklas įsijungė ir jaunimas: kartu su profesionaliu režisieriumi dalyvavo virtualaus filmo(turo) po Birštoną kūrimo dirbtuvėse, išmoko filmo, scenarijaus kūrimo pagrindų, kadruočių, filmavimo ir montavimo.

Projektą finansavo: Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija ir Birštono savivaldybė.

Plačiau apie projekto renginius:

Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-26

Interaktyvus knygos „Tautiška giesmė. Įdomybių knyga V. Kudirkos kūrinio motyvais" pristatymas
Minint Kovo 11-ąją, Birštono viešojoje bibliotekoje vyko interaktyvus knygos „Tautiška giesmė. Įdomybių knyga V. Kudirkos kūrinio motyvais“ pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės.

Renginyje dalyvavo Birštono gimnazijos 2 klasės mokiniai, lydimi mokytojos metodininkės A. Simanaitienės ir Birštono gimnazijos choreografijos mokytojos metodininkės V. Bankauskienės.

VŠĮ „Atradimų namai“ vadovei J. Garlauskienei su kolege skaitant tautišką giesmę, linksmai ir išradingai aptartos pagrindinės sąvokos: didvyrybės, dorybės, tamsumos, žmonių gėrybės, bei Vasario 16-osios šventė ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, Kovo 11-oji, ieškota sąsajų su nūdiena. Kalbėta, kuo himnas skiriasi nuo Tautiškos giesmės ir pan. Perskaičius tekstą, giedant Tautišką giesmę, Lietuva pasveikinta Valstybės atkūrimo 100-mečio proga. Kūrybinių dirbtuvėlių metu susirinkusieji pasigamino nuotaikingų, išpuoštų Lietuvos vėliavos spalvomis magnetukų. Pasipuošę Tautiškos giesmės tatuiruotėmis vaikai, linksmai čiauškėdami ir nešini dovanomis (magnetukais), išskubėjo kas į gimnaziją, kas į namus.

Birštono viešojoje bibliotekoje įsibėgėja projektas „Pajusk pasaulį bibliotekoje"
Birštonas nuostabus ne tik savo žaliuojančia gamta, gaiviu oru bei ramybe... ČIA VYKSTA NEPAKARTOJAMI STEBUKLAI!

Nuo kovo mėnesio į Birštono viešąją biblioteką įvairaus amžiaus grupių ir poreikių žmones kviečia šiuolaikiškas projektas „Pajusk pasaulį bibliotekoje“, kurio įdomios veiklos, vyksiančios iki pat lapkričio mėnesio, suteikia nepaprastą galimybę lankytojams iš arčiau pažinti įvairias kultūras, žmones, tradicijas, virtualiai pakeliauti po pasaulį, jo gamtą, patirti užburiantį jo grožį.

Birštoniečiai, kurorto svečiai jau susipažino su egzotiniais Afrikos ir Azijos žemynais. Mažieji stebėjo interaktyvų „Nieko sau“ teatro spektaklį „Afrika“, kuriame nuotaikingi ufonautai broliukas Pufas ir sesutė Ufė pritariant gitarai ir afrikietiškam būgneliui papasakojo apie patirtus nuotykius, dainavo Afrikos gyvūnų dainas, supažindino su savo geriausiais draugais: berniuku Mutumbu, beždžionėle Lulu, drambliuku Straubliuku, krokodilu Bilu, kalbančia papūga Charčio, žirafa Lukrecija ir kitais. Susidomėję vaikai „valgė" lingėjimus iš Afrikos, išmoko ypatingo burtažodžio, kartu dainavo, žaidė, sužinojo daug įdomių ir naudingų dalykų apie tolimą žemyną...

Vyresnius pasimėgauti kaitria saule, karštu klimatu ir įdomiais pasakojimais apie Afriką pakvietė asmeninis fitneso treneris, Europos kultūrizmo čempionas Andrius Pauliukevičius ir jo afrikietė žmona Ilka Adams. Savo knygą „MANO AFRIKA: kelionė po magiška gamta ir daugialype kultūra stebinančią Namibiją" pristatę svečiai kvapą gniaužė nepaprastai įdomiomis istorijomis apie tolimąją Namibiją, savo tyrą meilę, atskleidė afrikiečių ir lietuvių kultūrų skirtumus, panašumus, pasidalijo įspūdingomis fotografijomis Afrikos gamtoje ir tarp laukinių gyvūnų... Trumpa, bet nepaprastai įdomi kelionė mintimis į Afrikos žemyną klausytojų veidus papuošė šypsenomis, sušildė, dovanojo malonų jausmą, jog kiekvienas kraštas, jo tradicijos ir žmonės yra unikalūs, saviti ir ypatingi...

Susipažįstant su Azija, vaikai rinkosi pavasariniais žiedais kvepiančiame bibliotekos kieme, kur vyko fantastiškos kūrybinės dirbtuvės, knygos „Draugystė ant straublio galo" pristatymas. Nuostabi dailininkė, knygų iliustratorė Aušra Kiudulaitė nuotaikingai papasakojo apie įdomią ir spalvingą knygą, pakvietė išlaisvinti fantaziją – kurti itin originalius stilizuotus drambliukus. Į kūrybinį procesą noriai įsitraukė ne tik mažieji, bet ir jų tėveliai, seneliai, pro šalį praeinantys žmonės, o nuoširdus vaikų juokas, spindinčios akys ir nepakartojami mažomis rankutėmis sukurti piešiniai tapo puikia dovana dirbtuvių dalyviams bei mylinčioms mamoms artėjančios Motinos dienos proga.

Tuo tarpu su unikalia Azija, jos kvapais ir skoniais suaugusius supažindino keliautoja, verslininkė, kelionių organizatoriaus „Travel Planet“ vadovė ir bendrasavininkė Gabrielė Štaraitė. Pristatydama savo knygą „Į Aziją su meile", susidomėjusius klausytojus autorė nejučiomis nukėlė į Mianmarą (Birmą), Indiją, Indoneziją ir Vietnamą. Abejingų nepaliko itin tikros, Azijos gyvenimą atspindinčios fotografijos, neįtikėtinos istorijos apie azijiečių papročius, gyvenimo būdą, dienotvarkę, mitybą, religiją, apeigas... Asmeninis autorės santykis su egzotiniais kraštais suteikė dar vieną galimybę pažinti pasaulį, palyginti mūsų kultūras, vertybes, papročius, nustebino, dovanojo glėbį puikių emocijų!

Bibliotekoje – virtualaus turo po Birštoną kūrybinės dirbtuvės

Tęsiant Birštono viešosios bibliotekos projektą „Pajusk pasaulį bibliotekoje“, rudenį pasitikome netradiciškai ir ypatingai įdomiai – unikaliose kūrybinėse virtualaus turo po Birštoną dirbtuvėse.

Užsiėmimuose, į kuriuos kviečia VšĮ „Creativitas“ komanda, profesionalus operatorius Tautvydas Rasiulis, jau du kartus susirinko būrys naujovėmis, filmais, jų kūrimo užkulisiais besidominčių vaikų bei jaunimo.

Pirmosiose dirbtuvėse mažieji kūrė popierinius virtualios realybės akinius, diskutavo apie įdomiausius lankytinus Birštono objektus, dalijosi įžvalgomis apie juos, piešė kurortą atspindinčius komiksus. Tuo tarpu jaunimas aptarė video kūrimo etapus, planą, mokėsi scenarijaus kūrimo pagrindų.

Jau antrajame užsiėmime visi dalyviai kartu sukūrė puikų scenarijų, pasidalijo užduotimis, pasiskirstė vaidmenimis. Tiek mažieji, tiek vyresnieji nekantriai laukia sekančių dirbtuvių, kuomet dviračiais leisis į kūrybinį turą po Birštoną – originaliai, 360 laipsnių kamera, įamžins tai, ką jų akimis Birštone verta pamatyti.

Susitikimas su kelionių organizatore Žydrone Lukšyte

Nors ruduo šiemet lepina šiluma, dar daugiau šiltų, šviesių emocijų patyrėme susitikime su išskirtinių kelionių organizatore, rašytoja Žydrone Lukšyte, jos knygos „Pietų Amerika. Metai su kuprine Naujojo pasaulio keliais" pristatyme.

Tolimąjį kraštą ypatingai mylinti keliautoja pasidalino nepaprastai išraiškingomis, spalvingomis fotografijomis, papasakojo apie nepamirštamus įspūdžius, pojūčius, vaizdus, kuriuos jai teko pajausti, pamatyti, patirti bei išgyventi...

Jaukus susitikimas prabėgo akimirksniu - lydimas klausytojų šypsenų ir naujų atradimų džiaugsmo...

Žydronė taip pat neslėpė susižavėjimo žaliuojančiu, ramybės kupinu Birštonu, padovanojo bibliotekai savo knygą.

Virtualaus turo po Birštoną dirbtuvės
Jau kuris laikas bibliotekoje šurmuliuoja entuziastingi ir kūrybiški jaunieji lankytojai. Kartu su prof. operatoriumi Tautvydas Rasiulis dalyvauja įdomiose, šiuolaikiškose kūrybinėse dirbtuvėse - kuria virtualų turą po Birštoną, kviečiantį artimiau pažinti, originaliai pristatyti savo gimtąjį miestą.

Dviračiais ir paspirtukais dalyviai skrieja Birštonu, vaidina pagal pačių sukurtą scenarijų, filmuoja įdomiausias vietas bei ojektus... Nuostabiausia tai, kad dalyvaudami šioje veikloje jaunieji birštoniečiai visuomet šypsosi, džiaugiasi atradę naujų, nepatirtų dalykų ir su mielu noru prisideda prie inovatyvaus kūrybinio proceso...

Ir bibliotekoje galima daug atrasti, patirti, linksmai, įdomiai bei šiuolaikiškai praleisti laiką... Bibliotekoje galima pajusti pasaulį!
Galerija