„Po žvaigždėtu vasaros dangum. Literatūriniai vakarai Birštone (2011-2021 m.)

„Po žvaigždėtu vasaros dangum. Literatūriniai vakarai Birštone“ – gražia tradicija tapęs projektas, 2011-2021 m. kvietęs skaityti, iš arčiau susipažinti su žymių Lietuvos rašytojų kūryba, prisiminti svarbias literatūrines, tautos istorijos sukaktis, talentingus Birštono krašto žmones.

Pasitelkiant įvairias meno šakas ir netradicines erdves, kasmet rengtos bei pristatytos įdomios, prasmingos profesionalių kultūros ir meno kūrėjų programos, kvietusios ne tik literatūrą mylinčius, skambiu jos žodžiu besimėgaujančius birštoniečius, bet ir kurorto svečius.

Bendradarbiaujant su Birštono krašto bendruomenėmis, literatūriniai vakarai iš kurorto persikėlė į savivaldybės kaimiškąsias teritorijas. Tai leido žmonėms, negalintiems atvykti į Birštone vykstančius renginius, susipažinti su naujais leidiniais, pagilinti savo literatūrines žinias, plėsti akiratį.

2019-aisiais projektas tapo tarptautiniu.

Šio projekto vizija gimė iš noro sukurti kitokį, kamerinių vakarų ciklą, kurio atmosfera išsiskirtų subtilumu, sąsaja su gamta. Projekto renginiais, išeidami už bibliotekos sienų, siekėme, kad biblioteka nesinaudojantys ir neskaitantys žmonės pažintų knygos pasaulį kitomis spalvomis, kitomis priemonėmis, kitose erdvėse.

Kartu su atlikėjais planuodami renginių ciklus ir tematiką, kasmet stengėmės juos sieti su Birštonu. Ieškojome istorinių faktų, asmenybių, kurios lankėsi ir kūrė šiame kurorte, ruošėme išskirtines renginių kompozicijas.

2019 m. Prienų ir Birštono krašto laikraštis „Gyvenimas“ organizavo šventę, kurioje pagerbti prasmingų ir gražių darbų nuveikę krašto žmonės, apdovanoti geriausi projektai. Metų projekto rinkimuose bibliotekos projektas „Po žvaigždėtu vasaros dangum. Literatūriniai vakarai Birštone“ pateko tarp 7 ryškiausių krašto projektų ir laikraščio skaitytojų balsavimu pelnė antrą vietą. LR Seimo narys Algirdas Butkevičius įteikė padėką „Už kultūros vertybių ir krašto tradicijų puoselėjimą“, kurią atsiėmė projekto iniciatorė ir vadovė bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė.


Projektą finansavo: Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija ir Birštono savivaldybė.

2019 m. 2018 m. 2017 m. 2016 m. 

2015 m. 2014 m. 2013 m. 2012 m. 

2011 m.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-01-24