2019 m.

„Kurk. Pajausk. Atrask"

Didelį dėmesį skiriame mūsų mažiesiems lankytojams, jaunimui, šeimoms, jų ugdymui, skaitymo skatinimui, kūrybiškumo puoselėjimui.

Pasitelkiant 5 pagrindinius pojūčius: vaizdą, garsą, skonį, kvapą ir lytėjimą, ugdėme įvairaus amžiaus vaikų ir jaunimo (įtraukiant suaugusius) kūrybinius gebėjimus, meno pajutimą, supratimą...

Projekto dalyviai susitiko su profesionaliais aktoriais, psichologais, muzikantais, dailininkais, rašytoju, dalyvavo įvairiuose teatro, muzikos, dailės, kūrybinio teksto rašymo dirbtuvėse, Birštoną atspindinčius aromatus.

Visos veiklos buvo orientuotos į didžiulės erdvinės knygos apie Birštoną kūrimą, kurortą atspindinčius objektus. Unikalią knygą sukurti bei iliustruoti padėjo puiki menininkių komanda: garsi iliustratorė, gyvenanti Paryžiuje – Elena Selena,  tapytoja, grafikos dizainerė, knygų iliustruotoja (2017 m. Vaikų metų knygos „Laimė yra lapė“ iliustratorė) Aušra Kiudulaitė bei grafikė, knygrišė Vasarė Krugždaitė.

Išskirtinei knygai dalyviai, kartu su vaikų rašytoju Virgiu Šidlausku sukūrė pasaką, kuriai piešė iliustracijas, herojus, 3D spausdintuvu maketavo bei spausdino muzikinius instrumentus, kūrė aromatus.

Į projektą įtraukėme ir jaunimą, pakvietėme į kūrybines video apie biblioteką dirbtuves su profesionaliu operatoriumi-režisieriumi Tautvydu Rasiuliu.

Didžiulė knyga virto unikaliu knygos teatru, kurioje susipynė viso projekto metu dalyvių kurti herojai, skoniai, kvapai, garsai bei vaizdai. Pagal sukurtą pasaką Lietuvos muzikos ir teatro akademijos aktoriai pastatė nuotaikingą spektaklį, kurį pristatė bendruomenei, projekto dalyviams bei partneriams, o jaunimo sukurtas video klipas, kviečiantis į biblioteką, papuošė paskutinįjį knygos puslapį.

Sukurta knyga tapo unikaliu kūrybiškumą skatinančiu objektu, džiuginančiu ir mažus, ir suaugusius bibliotekos lankytojus.

Projektą finansavo: Lietuvos kultūros taryba, LR kultūros ministerija ir Birštono savivaldybė.

Daugiau apie projektą


Paskaita-diskusija apie vaikų kūrybiškumą ir pasakų skaitymo vakaras Birštono bibliotekoje
http://kvitrina.lt/paskaita-diskusija-apie-vaiku-kurybiskuma/
Paskutinį kartą redaguota: 2020-04-22
Galerija