2019 m.

Europos dienos šventė Birštone „Saugokime Europą“

Birštonas – europietiškas miestas! Čia, jau net 11-tą kartą, gegužės 9 d., birštoniečius ir kurorto svečius kvietėme kartu švęsti tarptautinę Europos dienos šventę, diskutuoti, dalyvauti spalvingose, originaliose europietiškose kūrybinėse dirbtuvėse.

2019-ieji buvo skirti gegužės 26 d. vykusiems Europos Parlamento rinkimams, 15 metų Lietuvos narystės Europos Sąjungoje jubiliejui bei Europos komisijos įgyvendinamoms komunikacijos kampanijoms „#EUandMe“ ir „ES drauge saugiau“, todėl ypač akcentavome itin opią šių dienų problemą – darnų aplinkos vartojimą, švaresnės ir sveikesnės aplinkos išlaikymą bei kūrimą sau ir aplinkiniams.

Šūkiu „Saugime Europą!" nuo pat ryto, visus norinčius kvietėme išbandyti save, savo žinias Birštono gimnazijoje laikant Europos egzaminą. 

Kartu su Birštono savivaldybės administracija, Birštono kurorto, Birštono vienkiemio bendruomenėmis ir Birštono jaunimo klubu kvietėme į spalvingą Euro palapinę prie bibliotekos, kurioje laukė:

1. kūrybinės-edukacinės dirbtuvės su profesionaliais dizaineriais, menininkais;

2. informacinė erdvė apie Europos Sąjungą;

3. nuotaikingos kūrybinės dirbtuvės „LT  ES“, skirtos Lietuvos narystei ES 15 metų sukakčiai;   

4. aplinkosauginį sąmoningumą skatinanti informacinė-edukacinė erdvė „Rūšiuoji- vadinasi galvoji“.

Bibliotekos Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriuje vaikučius kvietė Aplinkai draugiškų žaislų erdvė.

Kūrybinėse dirbtuvėse diskutavome apie ES, tvarumą, išmokome atnaujinti senus drabužius, perkurti senus maišelius į unikalias pinigines, susipažinome su žiedinės ekonomikos, tvarios aplinkos principais, rūšiavimo svarba, aplinkosauga.

Visi kartu šventėme, džiaugėmės, kad Europa yra mūsų Namai, kad jau 15 metų esame europiečiai!

Projektą finansavo:
Europos komisijos atstovybė Lietuvoje

Paskutinį kartą redaguota: 2020-04-23
Galerija