„Biblioteka - kūrybinių atradimų namai"
2015–2016 m. biblioteka įgyvendino „Bibliotekos pažangai 2“ skirtą projektą „Interaktyvi biblioteka – erdvė kūrybai ir atradimams“ – įsigyta naujos kompiuterinės technikos, programinės, garso atkūrimo įrangos, 3D spausdintuvas, interaktyvus ekranas, sukurta naujų patrauklių paslaugų.
Gražus šio projekto veiklų tęstinumas – projektas „Biblioteka – kūrybinių atradimų namai“.
Bendradarbiaujant su kūrybinių industrijų atstovais, Birštono gimnazija ir Nemajūnų dienos centru, įdomūs ir šiuolaikiški užsiėmimai organizuoti 5–14 metų vaikams bei spec. poreikių lankytojams. Gimnazijos pirmų klasių moksleiviai susipažino su vaizdinio programavimo kalba, mokėsi konstruoti robotus su jutikliais, rengė mini varžytuves.
Jaunieji bibliotekos lankytojai taip pat dalyvavo ir interaktyviose, pramoginėse, kūrybinėse veiklose: susitiko su robotais transformeriais, rungtyniavo radijo bangomis valdomomis žaislinėmis mašinėlėmis, dalyvavo interaktyviame „Stalo teatro“ spektaklyje-kūrybinėse dirbtuvėse „Sekretai iš būtųjų laikų“, išbandė 3D spausdintuvą, interaktyvią lentą, susipažino su jų galimybėmis, atliko įdomias užduotis, išbandė save interaktyviose mokslinėse viktorinose „Atradimų kambarys“ ir kt.
Kuriant naujas paslaugas, nepamirštos ir tradicinės. Atsižvelgiant į projekto tematiką, pamėgtų bibliotekos „Vasaros skaitymų“, lavinančių, formuojančių bei įtvirtinančių vaikų ir jaunimo skaitymo įgūdžius, tema – „Besisukantys mokslo malūnai“.
Įnovatyvūs užsiėmimai vyko įvairiose kurorto erdvėse, kur vaikai skaitė mokslinę literatūrą, pristačiusią projekte vykdomas veiklas, dalyvavo kūrybinėse „Knygų šalies“ ir jos kūrybinės studijos „Tu gali sukurti knygą Birštone“ dirbtuvėse, interaktyviame edukaciniame papildytos realybės leidinių pristatyme bei kūrybinėse papildytos realybės paveikslėlių spalvinimo dirbtuvėse, susitiko su psichologu, KTU chemijos fakulteto studentais, kalbėjo apie žmogaus mąstyseną, mokslo išradimus, atliko nepavojingus cheminius eksperimentus, kūrė unikalų interaktyvų mokslo kubą.
Taip pat atsipalaidavo smėlio terapijoje. Vaikai skaitė pasakas, jas režisavo bei vaidino. Smėlio užsiėmimai tapo nauja paslsauga bibliotekoje.
Projektą finansavo: Lietuvo kultūroa taryba, LR Kultūros ministerija ir Birštono savivaldybė.
Plačiau apie projekto renginius:
Paskutinį kartą redaguota:
2020-04-23